e-mail sitemap strona główna


Analiza FMEA procesu

Zbigniew Huber
Cena: 37.00 zł
stron: 89

obszerniejsze informacje o ebooku

Jak powinno wyglądać zarządzanie jakością i analiza FMEA procesu w praktyce?


Zarządzanie jakością i analiza FMEA procesu. Unikalne i wyjątkowo praktyczne podejście.

...jedyne w Polsce tak praktyczne opracowanie...
zarządzanie jakością :: Analiza FMEA procesu


Specjaliści od zarządzania jakością stale szukają nowych sposobów, jak doskonalić jakość wyrobów, minimalizować ryzyko strat zanim one powstaną i jak odnieść dzięki temu sukces.

Zarządzanie jakością, a konkretnie techniki zapewnienia jakości są znane od blisko 60 lat w kraju "kwitnącej wiśni", NASA i przemyśle zbrojeniowym USA. Jednak dopiero z końcem XX wieku w pojawiły się one w innych sektorach przemysłu na świecie. Czy chciałbyś poznać jedną z nich - analiza FMEA procesu i dowiedzieć się jak wykorzystać ją w praktyce?

Jeżeli jesteś otwarty na tę wiedzę, jeśli wykorzystujesz zarządzanie jakością i chcesz doskonalić jakość wyrobów poprzez poprawę procesów, które ten wyrób realizują - to zapoznaj się z praktycznymi poradami jak wykorzystać skuteczną metodę, zwaną "Analiza FMEA procesu".

To prawdopodobnie jedyne w Polsce opracowanie obejmujące zarządzanie jakością i skupiające się na analizie FMEA procesu oparte na doświaczeniu i latach praktyki autora.

Zbigniew Huber, autor tej publikacji jest dyrektorem jakości w zakładzie produkującym urządzenia elektroniczne dla klientów z Europy zachodniej, USA i Japonii - Fideltronik IMEL. Z wykształcenia inżynier elektronik (Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków), od 12 lat związany z przemysłem elektronicznym i nowoczesną produkcją. Wiedzę na temat zarządzania jakością oraz doskonalenia procesów zgromadził podczas swojej wieloletniej pracy, od linii montażowej po stanowiska kierownicze oraz szereg audytów producentów z różnych branż przemysłu w Polsce, Słowacji i Włoszech.

Popularyzator filozofii TQM oraz narzędzi doskonalenia jakości, do których należy analiza FMEA procesu.


Dlaczego analiza FMEA procesu jest tak istotna w zarządzaniu jakością?


Analiza FMEA stosowana już była tuż po zakończeniu II wojny światowej przez przemysł zbrojeniowy USA, NASA i nieco później znane firmy w Japonii. Nie była popularna w innych sektorach przemysłu przez całe dziesięciolecia, aż do lat 90-tych.

Dlaczego? Może dlatego, że wymaga systematycznego podejścia bazowanego na połączeniu pracy grupowej i kreatywnego myślenia a jak Henry Ford kiedyś powiedział: "Myślenie to najcięższa istniejąca praca i pewnie dlatego tak niewiele osób się za nią zabiera"

Obecnie analiza FMEA staje się coraz bardziej popularna w Polsce z racji wymagań jakie stawia przemysł samochodowy swoim dostawcom. Także firmy z innych branż dostrzegają potencjał jaki niesie z sobą to narzędzie i wprowadzają je jako jeden z elementów zapewnienia jakości wyrobów.

Ale aby FMEA było skuteczne, należy poznać nie tylko samą teorię, ale także należy zrozumieć jak praktycznie przygotować się do analizy, jak dobrać członków grupy roboczej i na jakie elementy procesu zwracać szczególną uwagę.

Co konkretnie znajdziesz w publikacji "Analiza FMEA procesu"?


Książka "Analiza FMEA procesu" wydana w wersji elektronicznej prezentuje zarządzanie jakością za pomocą praktycznych porad i przykładów popartych ilustracjami. Kolejne etapy są wyłożone są jak "kawa na ławę" przez praktyka o 12-letnim doświadczeniu w produkcji skompilowanych urządzeń elektronicznych.

Z opracowania "Analiza FMEA procesu" dowiesz się:
  • Jak skutecznie identyfikować potencjalne problemy i zagrożenia związane z jakością procesów produkcyjnych, zanim doprowadzą one do poważnych strat i niezadowolenia klientów?
  • Jak praktycznie wykorzystać analizę FMEA przy doskonaleniu procesów i do ograniczania ryzyka strat?
  • Na co zwracać szczególną uwagę w procesach produkcyjnych, aby uniknąć przykrych niespodzianek?
  • Czy błędy i straty wynikłe z nieuwagi pracownika to jego wina czy może jednak kierownictwa firmy?
  • Które zasady "typowego FMEA procesu" po prostu złamać, by osiągnąć wysoką jakość wyrobów i zadowolenie klientów?

Czy wiesz jak wykorzystać największą wartość każdej firmy?


Jedną z największych wartości każdej firmy są ludzie. Ludzie, którzy chcą pracować, są zaangażowani i pragną się rozwijać. Zapraszanie ich do grupy roboczej FMEA może być jednym z takich metod aby ich docenić i zaangażować. Podczas każdej analizy FMEA, pracownicy dyskutując o problemach przekazują sobie nawzajem wiedzę a więc przez to się wzajemnie uczą - co dodatkowo pozwala na poniesienie wiedzy i świadomości personelu.

Dzięki publikacji "Analiza FMEA procesu" zapoznasz się z prostym sposobem gromadzenia wiedzy pracowników podczas każdej analizy i jej powtórnego wykorzystania przy kolejnych wdrożeniach wyrobów do produkcji. Ten prosty mechanizm pozwala na szybsze wdrożenia, minimalizacje kosztów i zadowolenie klientów.

Dowiesz się także jakie osoby dobierać do grupy, z którą można zastosować FMEA i na co uważać przy dyskusji?

Oraz jak gromadzić wiedzę w organizacji, aby innowacje i pomysłowość pracowników była wielokrotnie wykorzystywana?

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tej praktycznej i unikalnej w skali kraju wiedzy, otrzymasz dodatkowo specjalnie przygotowane przez Autora bonusy, będące uzupełnieniem treści publikacji:

BONUS #1
Specjalny arkusz analizy FMEA procesu w formacie MS Excel, wraz z komentarzami, dzięki któremu bez problemu będziesz w stanie wykorzystać FMEA w swojej firmie.

BONUS #2
Lista kontrolna FMEA, która pomoże Ci w odpowiedni sposób "zgromadzić wiedzę" personelu i wykorzystać ją w praktyce do podnoszenia jakości.

Zdobądź specjalistyczną wiedzę, dzięki której zarządzanie jakością w Twojej firmie będzie czymś więcej niż tylko teorią. Zamów opracowanie "Analiza FMEA procesu" już teraz i zacznij działać.


Więcej informacji
Cena: 37.00 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Rozwój Twojej firmy

Pracownik niepełnoetatowy (30.50zł)
Rada pracowników w firmie (47.58zł)
Fundusze unijne (37.00zł)
Umysł sprzedawcy (29.95zł)
Umowa zlecenie i o dzieło (19.97zł)
Marketing alternatywny (29.95zł)
Skuteczne poszukiwanie klientów (19.97zł)
Upadłość nie jest klęską (24.97zł)
Potrafię korzystać z internetu prowadząc własną firmę (0.00zł)
Jak zrobić karierę w MLM i uniknąć pułapek? (22.62zł)
Hipnotyczny telemarketing (37.25zł)
Moja firma (19.97zł)
Idealny pracownik (29.95zł)
Zostań Supersprzedawcą (21.70zł)
Czas pracy w przykładach (36.60zł)
Urlop wypoczynkowy pracownika (54.90zł)
Dokumentacja pracownicza (30.50zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej