e-mail sitemap strona główna


Analiza FMEA procesu

Zbigniew Huber
Cena: 37.00 zł
stron: 89

obszerniejsze informacje o ebooku

Jak powinno wyglądać zarządzanie jakością i analiza FMEA procesu w praktyce?


Zarządzanie jakością i analiza FMEA procesu. Unikalne i wyjątkowo praktyczne podejście.

...jedyne w Polsce tak praktyczne opracowanie...
zarządzanie jakością :: Analiza FMEA procesu


Specjaliści od zarządzania jakością stale szukają nowych sposobów, jak doskonalić jakość wyrobów, minimalizować ryzyko strat zanim one powstaną i jak odnieść dzięki temu sukces.

Zarządzanie jakością, a konkretnie techniki zapewnienia jakości są znane od blisko 60 lat w kraju "kwitnącej wiśni", NASA i przemyśle zbrojeniowym USA. Jednak dopiero z końcem XX wieku w pojawiły się one w innych sektorach przemysłu na świecie. Czy chciałbyś poznać jedną z nich - analiza FMEA procesu i dowiedzieć się jak wykorzystać ją w praktyce?

Jeżeli jesteś otwarty na tę wiedzę, jeśli wykorzystujesz zarządzanie jakością i chcesz doskonalić jakość wyrobów poprzez poprawę procesów, które ten wyrób realizują - to zapoznaj się z praktycznymi poradami jak wykorzystać skuteczną metodę, zwaną "Analiza FMEA procesu".

To prawdopodobnie jedyne w Polsce opracowanie obejmujące zarządzanie jakością i skupiające się na analizie FMEA procesu oparte na doświaczeniu i latach praktyki autora.

Zbigniew Huber, autor tej publikacji jest dyrektorem jakości w zakładzie produkującym urządzenia elektroniczne dla klientów z Europy zachodniej, USA i Japonii - Fideltronik IMEL. Z wykształcenia inżynier elektronik (Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków), od 12 lat związany z przemysłem elektronicznym i nowoczesną produkcją. Wiedzę na temat zarządzania jakością oraz doskonalenia procesów zgromadził podczas swojej wieloletniej pracy, od linii montażowej po stanowiska kierownicze oraz szereg audytów producentów z różnych branż przemysłu w Polsce, Słowacji i Włoszech.

Popularyzator filozofii TQM oraz narzędzi doskonalenia jakości, do których należy analiza FMEA procesu.


Dlaczego analiza FMEA procesu jest tak istotna w zarządzaniu jakością?


Analiza FMEA stosowana już była tuż po zakończeniu II wojny światowej przez przemysł zbrojeniowy USA, NASA i nieco później znane firmy w Japonii. Nie była popularna w innych sektorach przemysłu przez całe dziesięciolecia, aż do lat 90-tych.

Dlaczego? Może dlatego, że wymaga systematycznego podejścia bazowanego na połączeniu pracy grupowej i kreatywnego myślenia a jak Henry Ford kiedyś powiedział: "Myślenie to najcięższa istniejąca praca i pewnie dlatego tak niewiele osób się za nią zabiera"

Obecnie analiza FMEA staje się coraz bardziej popularna w Polsce z racji wymagań jakie stawia przemysł samochodowy swoim dostawcom. Także firmy z innych branż dostrzegają potencjał jaki niesie z sobą to narzędzie i wprowadzają je jako jeden z elementów zapewnienia jakości wyrobów.

Ale aby FMEA było skuteczne, należy poznać nie tylko samą teorię, ale także należy zrozumieć jak praktycznie przygotować się do analizy, jak dobrać członków grupy roboczej i na jakie elementy procesu zwracać szczególną uwagę.

Co konkretnie znajdziesz w publikacji "Analiza FMEA procesu"?


Książka "Analiza FMEA procesu" wydana w wersji elektronicznej prezentuje zarządzanie jakością za pomocą praktycznych porad i przykładów popartych ilustracjami. Kolejne etapy są wyłożone są jak "kawa na ławę" przez praktyka o 12-letnim doświadczeniu w produkcji skompilowanych urządzeń elektronicznych.

Z opracowania "Analiza FMEA procesu" dowiesz się:
  • Jak skutecznie identyfikować potencjalne problemy i zagrożenia związane z jakością procesów produkcyjnych, zanim doprowadzą one do poważnych strat i niezadowolenia klientów?
  • Jak praktycznie wykorzystać analizę FMEA przy doskonaleniu procesów i do ograniczania ryzyka strat?
  • Na co zwracać szczególną uwagę w procesach produkcyjnych, aby uniknąć przykrych niespodzianek?
  • Czy błędy i straty wynikłe z nieuwagi pracownika to jego wina czy może jednak kierownictwa firmy?
  • Które zasady "typowego FMEA procesu" po prostu złamać, by osiągnąć wysoką jakość wyrobów i zadowolenie klientów?

Czy wiesz jak wykorzystać największą wartość każdej firmy?


Jedną z największych wartości każdej firmy są ludzie. Ludzie, którzy chcą pracować, są zaangażowani i pragną się rozwijać. Zapraszanie ich do grupy roboczej FMEA może być jednym z takich metod aby ich docenić i zaangażować. Podczas każdej analizy FMEA, pracownicy dyskutując o problemach przekazują sobie nawzajem wiedzę a więc przez to się wzajemnie uczą - co dodatkowo pozwala na poniesienie wiedzy i świadomości personelu.

Dzięki publikacji "Analiza FMEA procesu" zapoznasz się z prostym sposobem gromadzenia wiedzy pracowników podczas każdej analizy i jej powtórnego wykorzystania przy kolejnych wdrożeniach wyrobów do produkcji. Ten prosty mechanizm pozwala na szybsze wdrożenia, minimalizacje kosztów i zadowolenie klientów.

Dowiesz się także jakie osoby dobierać do grupy, z którą można zastosować FMEA i na co uważać przy dyskusji?

Oraz jak gromadzić wiedzę w organizacji, aby innowacje i pomysłowość pracowników była wielokrotnie wykorzystywana?

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tej praktycznej i unikalnej w skali kraju wiedzy, otrzymasz dodatkowo specjalnie przygotowane przez Autora bonusy, będące uzupełnieniem treści publikacji:

BONUS #1
Specjalny arkusz analizy FMEA procesu w formacie MS Excel, wraz z komentarzami, dzięki któremu bez problemu będziesz w stanie wykorzystać FMEA w swojej firmie.

BONUS #2
Lista kontrolna FMEA, która pomoże Ci w odpowiedni sposób "zgromadzić wiedzę" personelu i wykorzystać ją w praktyce do podnoszenia jakości.

Zdobądź specjalistyczną wiedzę, dzięki której zarządzanie jakością w Twojej firmie będzie czymś więcej niż tylko teorią. Zamów opracowanie "Analiza FMEA procesu" już teraz i zacznij działać.


Więcej informacji
Cena: 37.00 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Rozwój Twojej firmy

Upadłość nie jest klęską (24.97zł)
Potrafię korzystać z internetu prowadząc własną firmę (0.00zł)
Rada pracowników w firmie (47.58zł)
Moja firma (19.97zł)
Zostań Supersprzedawcą (21.70zł)
Czas pracy w przykładach (36.60zł)
Jak zrobić karierę w MLM i uniknąć pułapek? (22.62zł)
Umowa zlecenie i o dzieło (19.97zł)
Marketing alternatywny (29.95zł)
Pracownik niepełnoetatowy (30.50zł)
Dokumentacja pracownicza (30.50zł)
Skuteczne poszukiwanie klientów (19.97zł)
Idealny pracownik (29.95zł)
Hipnotyczny telemarketing (37.25zł)
Umysł sprzedawcy (29.95zł)
Urlop wypoczynkowy pracownika (54.90zł)
Fundusze unijne (37.00zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej