e-mail sitemap strona główna


Strona bierna jest prosta!

Anna Kowalczewska
Cena: 19.97 zł
stron: 149

obszerniejsze informacje o ebooku

Jak bez problemu opanować stronę bierną w języku angielskim?


Skorzystaj?przekonaj się, że warto, a tytuł tej pozycji to rzeczywiście słowa, które sam będziesz mógł z czystym sumieniem wypowiedzieć.

Jak radzisz sobie z angielską stroną bierną – jednym z trudniejszych działów gramatyki, przerabianym na każdym poziomie nauczania od gimnazjum wzwyż? Masz kłopoty? Nie wiesz, po co w ogóle używać tej struktury? Twoi nauczyciele załamują nad Tobą ręce, a Ty sam tracisz wiarę w siebie? Autorka wysoko ocenianych poradników “Mowa zależna jest prosta! ” i “Okresy warunkowe są proste! ” tym razem wprowadza uczących się języka angielskiego w tajniki tego zagadnienia w e-booku “Strona bierna jest prosta! ”.

“Połączenie lekkiego pióra, encyklopedycznej sumienności i dokładności znanej mi z aktywnego udziału autorki w Wikipedii, wreszcie wieloletniego doświadczenia nauczycielskiego (to chyba najlepsza szkoła metodyki nauczania), musiało dać dobry efekt w trzeciej już książce p. Anny Kowalczewskiej. Specyficzny dla języka angielskiego sposób używania strony biernej został przez nią "przełożony" na polski uzus językowy jasno i precyzyjnie.

Niezbędnym objaśnieniom teoretycznym towarzyszy bogaty zbiór przykładów i ćwiczeń, dzięki którym dużo łatwiej jest zrozumieć zasady rządzące tym niełatwym aspektem gramatyki w języku angielskim. Książka przyda się zwłaszcza na średnim i wyższym poziomie zaawansowania językowego, czyli przede wszystkim licealistom i studentom, ale także i samoukom, którzy chcą udoskonalić swoją znajomość języka.”


Paweł Wimmer,
dziennikarz prasy komputerowej

Uważasz, że poprawne używanie strony biernej w języku angielskim jest ważne tylko na szkolnym teście, czy w języku oficjalnym, a wtłaczanie tego materiału do głów Polakom ma jeden cel: torturowanie zdających różne egzaminy nieszczęśników? Ten e-book oświeci Cię. Dowiesz się, że konstrukcje strony biernej pojawiają się także w konwersacji oraz w języku pisanym dnia codziennego, i to znacznie częściej i w bogatszy sposób niż w języku polskim.

Jeżeli zależy Ci nie tylko na wykuciu na pamięć regułek, ale także na pełnym zrozumieniu materiału w oparciu o język ojczysty, jeśli potrzebujesz wielu przykładów i wyjaśnień oraz ćwiczeń służących ugruntowaniu nabytej wiedzy, by używać jej potem w praktyce, e-book “Strona bierna jest prosta! ” jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli męczy Cię suchy, nudny język i niezrozumiała terminologia ze znanych Ci dotąd opracowań gramatycznych, ten e-book będzie stanowił miłą odmianę. Napisany jest w przyjaznym i jasnym stylu, a terminy gramatyczne – związane nie tylko ze stroną bierną - są w nim doskonale wyjaśnione. Dowiesz się i zrozumiesz “na chłopski rozum”, czym są podmiot, orzeczenie, dopełnienie bliższe i dalsze, czasownik przechodni i nieprzechodni itd., poznasz aż sześć angielskich bezokoliczników i będziesz wiedział kiedy ich używać, przypomnisz sobie wiedzę na temat tworzenia zdań przeczących i pytających w różnych konstrukcjach gramatycznych, uświadomisz sobie, jak ważne jest w języku angielskim trzymanie się stałego szyku zdania. A to nie wszystko... bo najważniejsze jest, że nauczysz się stosować stronę bierną w różnych jej aspektach i dla różnych celów, na różnych poziomach zaawansowania.

Ten e-book, choć skupia się na stronie biernej, ogarnia język szerzej. Może być pomocny dla kogoś, kto kiedyś pogubił się, skazany na naukę w dużej grupie, niedostateczną uwagę ze strony nauczyciela, brak nawracania do teoretycznie opanowanych już zagadnień, brak odpowiednich nawiązań. Autorka podczas pisania opierała się na swoim kilkunastoletnim doświadczeniu w pracy z uczniami w różnym wieku, na różnych poziomach i o różnych potrzebach – wie, jak coś wytłumaczyć, do czego nawiązać, gdzie się zatrzymać i dokąd wrócić, gdzie zwykle pojawiają się pytania i najwięcej problemów. Umiejętnie porównuje język angielski z polskim, co ułatwia Polakowi świadome, nie tylko pamięciowe, przyswojenie tej niełatwej wiedzy.

Stronę bierną z Anną Kowalczewską poznało już kilkanaście roczników uczniów. Teraz i Ty masz tę szansę dzięki e-bookowi “Strona bierna jest prosta! ”. Każdy – gimnazjalista, licealista, maturzysta, student, osoba przygotowująca się do egzaminu językowego, samouk-hobbysta - na pewno znajdzie w tym e-booku coś dla siebie. Skorzystaj – przekonaj się, że warto, a tytuł tej pozycji to rzeczywiście słowa, które sam będziesz mógł z czystym sumieniem wypowiedzieć.


Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Nauka języków obcych

Angielskie czasy (19.97zł)
Język angielski (19.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne (9.97zł)
Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim (14.97zł)
Szybka nauka języków obcych (29.90zł)
Matura ustna z języka angielskiego (19.97zł)
Niemieckie słówka (9.97zł)
Angielskie słówka (19.97zł)
Włoskie słówka (9.97zł)
Business English dla każdego (24.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki (15.90zł)
Mowa zależna jest prosta! (19.97zł)
Angielskie przyimki (prepositions) (9.97zł)
SuperMemo 98 Skuteczna nauka angielskiego (0.00zł)
Hiszpańskie słówka (19.97zł)
Angielskie zwroty (14.97zł)
Okresy warunkowe są proste! (19.97zł)
Pułapki i ciekawostki języka niemieckiego (14.97zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej