e-mail sitemap strona główna


Strona bierna jest prosta!

Anna Kowalczewska
Cena: 19.97 zł
stron: 149

obszerniejsze informacje o ebooku

Jak bez problemu opanować stronę bierną w języku angielskim?


Skorzystaj?przekonaj się, że warto, a tytuł tej pozycji to rzeczywiście słowa, które sam będziesz mógł z czystym sumieniem wypowiedzieć.

Jak radzisz sobie z angielską stroną bierną – jednym z trudniejszych działów gramatyki, przerabianym na każdym poziomie nauczania od gimnazjum wzwyż? Masz kłopoty? Nie wiesz, po co w ogóle używać tej struktury? Twoi nauczyciele załamują nad Tobą ręce, a Ty sam tracisz wiarę w siebie? Autorka wysoko ocenianych poradników “Mowa zależna jest prosta! ” i “Okresy warunkowe są proste! ” tym razem wprowadza uczących się języka angielskiego w tajniki tego zagadnienia w e-booku “Strona bierna jest prosta! ”.

“Połączenie lekkiego pióra, encyklopedycznej sumienności i dokładności znanej mi z aktywnego udziału autorki w Wikipedii, wreszcie wieloletniego doświadczenia nauczycielskiego (to chyba najlepsza szkoła metodyki nauczania), musiało dać dobry efekt w trzeciej już książce p. Anny Kowalczewskiej. Specyficzny dla języka angielskiego sposób używania strony biernej został przez nią "przełożony" na polski uzus językowy jasno i precyzyjnie.

Niezbędnym objaśnieniom teoretycznym towarzyszy bogaty zbiór przykładów i ćwiczeń, dzięki którym dużo łatwiej jest zrozumieć zasady rządzące tym niełatwym aspektem gramatyki w języku angielskim. Książka przyda się zwłaszcza na średnim i wyższym poziomie zaawansowania językowego, czyli przede wszystkim licealistom i studentom, ale także i samoukom, którzy chcą udoskonalić swoją znajomość języka.”


Paweł Wimmer,
dziennikarz prasy komputerowej

Uważasz, że poprawne używanie strony biernej w języku angielskim jest ważne tylko na szkolnym teście, czy w języku oficjalnym, a wtłaczanie tego materiału do głów Polakom ma jeden cel: torturowanie zdających różne egzaminy nieszczęśników? Ten e-book oświeci Cię. Dowiesz się, że konstrukcje strony biernej pojawiają się także w konwersacji oraz w języku pisanym dnia codziennego, i to znacznie częściej i w bogatszy sposób niż w języku polskim.

Jeżeli zależy Ci nie tylko na wykuciu na pamięć regułek, ale także na pełnym zrozumieniu materiału w oparciu o język ojczysty, jeśli potrzebujesz wielu przykładów i wyjaśnień oraz ćwiczeń służących ugruntowaniu nabytej wiedzy, by używać jej potem w praktyce, e-book “Strona bierna jest prosta! ” jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli męczy Cię suchy, nudny język i niezrozumiała terminologia ze znanych Ci dotąd opracowań gramatycznych, ten e-book będzie stanowił miłą odmianę. Napisany jest w przyjaznym i jasnym stylu, a terminy gramatyczne – związane nie tylko ze stroną bierną - są w nim doskonale wyjaśnione. Dowiesz się i zrozumiesz “na chłopski rozum”, czym są podmiot, orzeczenie, dopełnienie bliższe i dalsze, czasownik przechodni i nieprzechodni itd., poznasz aż sześć angielskich bezokoliczników i będziesz wiedział kiedy ich używać, przypomnisz sobie wiedzę na temat tworzenia zdań przeczących i pytających w różnych konstrukcjach gramatycznych, uświadomisz sobie, jak ważne jest w języku angielskim trzymanie się stałego szyku zdania. A to nie wszystko... bo najważniejsze jest, że nauczysz się stosować stronę bierną w różnych jej aspektach i dla różnych celów, na różnych poziomach zaawansowania.

Ten e-book, choć skupia się na stronie biernej, ogarnia język szerzej. Może być pomocny dla kogoś, kto kiedyś pogubił się, skazany na naukę w dużej grupie, niedostateczną uwagę ze strony nauczyciela, brak nawracania do teoretycznie opanowanych już zagadnień, brak odpowiednich nawiązań. Autorka podczas pisania opierała się na swoim kilkunastoletnim doświadczeniu w pracy z uczniami w różnym wieku, na różnych poziomach i o różnych potrzebach – wie, jak coś wytłumaczyć, do czego nawiązać, gdzie się zatrzymać i dokąd wrócić, gdzie zwykle pojawiają się pytania i najwięcej problemów. Umiejętnie porównuje język angielski z polskim, co ułatwia Polakowi świadome, nie tylko pamięciowe, przyswojenie tej niełatwej wiedzy.

Stronę bierną z Anną Kowalczewską poznało już kilkanaście roczników uczniów. Teraz i Ty masz tę szansę dzięki e-bookowi “Strona bierna jest prosta! ”. Każdy – gimnazjalista, licealista, maturzysta, student, osoba przygotowująca się do egzaminu językowego, samouk-hobbysta - na pewno znajdzie w tym e-booku coś dla siebie. Skorzystaj – przekonaj się, że warto, a tytuł tej pozycji to rzeczywiście słowa, które sam będziesz mógł z czystym sumieniem wypowiedzieć.


Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Nauka języków obcych

Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki (15.90zł)
Angielskie słówka (19.97zł)
Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim (14.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne (9.97zł)
Niemieckie słówka (9.97zł)
Business English dla każdego (24.97zł)
Angielskie przyimki (prepositions) (9.97zł)
Matura ustna z języka angielskiego (19.97zł)
Hiszpańskie słówka (19.97zł)
Szybka nauka języków obcych (29.90zł)
Okresy warunkowe są proste! (19.97zł)
Pułapki i ciekawostki języka niemieckiego (14.97zł)
Język angielski (19.97zł)
Angielskie czasy (19.97zł)
Angielskie zwroty (14.97zł)
Mowa zależna jest prosta! (19.97zł)
Włoskie słówka (9.97zł)
SuperMemo 98 Skuteczna nauka angielskiego (0.00zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej