e-mail sitemap strona główna
Kategoria: Informatyka


Programuję w Delphi i C++ Builder - cz.2

Mirosław J. Kubiak
Cena: 29.98 zł
stron: 264

obszerniejsze informacje o ebooku

Jak łatwo budować aplikacje o normalnym windowsowym wyglądzie?


Odkryj, jak szybko poznać elementy programowania w tych dwóch językach? (dla bardziej zaawansowanych).

Standardową metodą jest uczenie się programowania "język po języku". A co powiesz na dwa w jednym? Co gdybyś przy okazji zagłębiania się w szczegóły danej instrukcji w Delphi dowiedział się od razu, jak to samo robi się w C++ Builderze?

Te dwa środowiska programistyczne dominują teraz w firmach, to w nich powstaje większość spersonalizowanych aplikacji bazodanowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak łatwo budować aplikacje o normalnym ("windowsowym") wyglądzie?


Napisałeś kiedyś program, który działał w konsoli? Byłeś dumny ze swojego dzieła, a jednak znajomi nie potrafili docenić piękna tekstowego interfejsu?

Odkryj coś, co pozwoli Ci w łatwy sposób budować aplikacje wyglądające, jak profesjonalne programy pod Windows... Delphi i C++ Builder to 32 bitowe, w pełni obiektowe, zintegrowane środowiska RAD (ang. Rapid Application Development) do szybkiego tworzenia aplikacji w systemie operacyjnym Windows.

Ta książka odkryje przed Tobą bardziej zaawansowane techniki pisania programów w Delphi i C++ Builderze.

Dzięki zaznaczeniu kolorem fragmentów dotyczących danego języka programowania, a także zrzutom z ekranu, będziesz miał cały czas pewność, że wiesz, o co chodzi.

Co znajdziesz w tym ebooku?


Poprzednie rozdziały znajdziesz w pierwszej części książki.

Tablice. W rozdziale dowiemy się w jaki sposób deklarujemy tablice jedno- i dwuwymiarowe, na czym polega sor­towanie bąbelkowe oraz o tym, że tablice przechowują nie tylko licz­by, ale również teksty.

Podprogramy. W rozdziale dowiemy się co to są pod­programy i do czego można je wykorzystać, jak definiujemy proce­dury i funkcje, jak przekazujemy informacje procedurom i funkcjom, co to są zmienne globalne i lokalne oraz co to jest rekurencja.

Elementy grafiki. W rozdziale nauczymy się pisać proste programy graficzne w Delphi i C++ Builder oraz przed­stawimy graficzny przykład programu rekurencyjnego.

Przechowywanie informacji w rekordach i w strukturach. Rozdział zawiera informacje o rekordach i struk­turach oraz w jaki sposób te informacje są przechowywane w języku Delphi i C++ Builder.

Elementy programowania obiektowego. W rozdziale poznamy elementy programowania obiektowego, na­uczymy się pisać proste programy zawierające obiekty oraz dowiemy się na czym polega hermetyzacja danych, dziedziczenie i polimor­fizm.

Operacje wejścia/wyjścia - część II. Pliki. W rozdziale opowiemy co to są pliki oraz dowiemy się jak zapisywać in­formacje do pliku i jak je odczytywać.

Wskaźniki. Ten rozdział przybliży nam zawiłości wskaźników oraz poznamy w nim sposoby przekazywania parametrów przez wskaźnik i przez referencję.

Zmienne dynamiczne. W rozdziale omówiono różnicę pomiędzy zmiennymi statycznymi a zmiennymi dynamicz­nymi oraz jak przydzielać i zwalniać pamięć dla zmiennych dynamicznych.

Algorytmy numeryczne. W rozdziale omówiono kilka wybranych algorytmów numerycznych.

Uwaga! Powyższe rozdziały to nie wszystko - jest jeszcze dodatek. Zobacz, co zawiera:
D1. Formatowanie łańcuchów tekstowych
D2. Wybrane systemowe procedury konwersji typu
D3. Standardowe procedury obsługujące pliki (Delphi)
D4. Wyświetlanie komunikatów
D5. Wartości parametru Flags dotyczące liczby i rodzaju przycisków
D6. Grafika w Delphi i w C++ Builder


"Umiejętność pisania programów w różnych językach programowania, to wyzwanie dzisiejszych czasów adresowane do młodych programistów."


O autorze:

Mirosław J. Kubiakjest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym ukończyłfizykę. Obecnie pracuje jako nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Technicznychi w II LO w Grudziądzu. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych, popularnonaukowych i innych, m. in. z fizyki, astronomii, archeoastronomii oraz nauczania na odległość.

W 1991roku na międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Centre Informatique Pedagogique w Genewie (Szwajcaria) zajął IX miejsce za edukacyjnyprogram komputerowy: Numeryczne całkowanie równania Schrödingera.

Jest autoremtrzech podręczników dotyczących nauczania na odległość (dwa z nich wydałowydawnictwo MIKOM), Słownika technologii informacyjnej (MIKOM1999) oraz podręcznika Programuję w językach Turbo Pascal i C/C++ (MIKOM2001), w którym w sposób nowatorski zaproponował równoległą naukę w dwóchjęzykach programowania Turbo Pascal i Turbo C/C++. Jest on również autoremtrzech innych podręczników: Programuję w językach Turbo Pascal i DelphiPascal (MIKOM 2003), Programuję w językach C/C++i C++ Builder (MIKOM 2003) oraz Język C#dla pasjonatów C/C#   (MIKOM 2004).Więcej informacji
Cena: 29.98 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Informatyka

Sekrety języka C# (c-sharp) (29.95zł)
Visual Basic 2005 Express i MySQL (19.97zł)
C++ dla początkujących (12.70zł)
Programuję w Delphi i C++ Builder (29.98zł)
Delphi - 31 przydatnych programów (31.00zł)
Od zera do ECeDeeLa - część 2 (19.97zł)
Od zera do ECeDeeLa - część 1 (19.97zł)
OpenOffice Math (0.00zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej