e-mail sitemap strona główna
Kategoria: Inne


Prawo spadkowe

Honorata Kwiczal
Cena: 31.70 zł
stron: 145

obszerniejsze informacje o ebooku

Każdy przynajmniej raz w życiu musi uregulować swoje spawy spadkowe.


Dowiedz się, jak samodzielnie rozwiązać sprawy spadkowe i prawidłowo przygotować pisma procesowe.

Stan prawny na dzień 1.01.2007 r. W poradniku zostały uwzględnione zasady opodatkowania po dniu 1 stycznia 2007 r. 

Powiesz, że czytałeś niejeden poradnik pełen paragrafów, fragmentów ustaw i kodeksów, od czego tylko rozbolała Cię głowa? A tymczasem mamy dla Ciebie niespodziankę!  

Dzięki prostemu, komunikatywnemu językowi zrozumiesz całą treść od początku do końca. Poradnik napisany został językiem przystępnym dla osób nie posiadających wykształcenia prawniczego, by mogły we własnym zakresie dokonać odpowiednich czynności spadkowych bez konieczności korzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego. 

Prawo spadkowe – poradnik z wzorami pism procesowych pomoże Ci zrozumieć następujące kwestie: 

nabycie spadku kiedy i w jaki sposób należy dokonać stwierdzenia nabycia spadku i czy można zmienić postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku; kiedy spadek przyjąć, a kiedy odrzucić; jak zabezpieczyć przedmioty wchodzące w skład spadku,

nabycie spadku dziedziczenie – z ustawy, z testamentu, między małżonkami, przy rozwodzie, przy separacji, między konkubentami, przy adopcji dziecka, po zmarłym pracowniku; kto dziedziczy, a kto może być uznany za niegodnego dziedziczenia,

nabycie spadku jak sporządzić i w jaki sposób odwołać testament; kiedy i jak go unieważnić,

nabycie spadku zachowek – kto i w jakiej formie może otrzymać zachowek a kto go nie otrzyma; jak obliczyć zachowek; od kogo i w jaki sposób żądać wypłaty,

nabycie spadku wydziedziczenie – jak można wydziedziczyć i co zrobić, gdy zostaliśmy wydziedziczeni,

nabycie spadku dział spadku – jak dokonać podziału majątku i czy darowizny dokonane przez zmarłego wpływają na zmniejszenie schedy spadkowej; kiedy można sprzedać odziedziczoną rzecz,

nabycie spadku spadek z długami – w jakim zakresie spadkobierca odpowiada za długi spadkowe i co zrobić, by ich nie płacić,

nabycie spadku umowy spadkowe – czy można zrzec się spadku na rzecz innej osoby; kiedy można zbyć spadek w drodze umowy,

nabycie spadku podatek od spadku – jak obliczyć podatek od spadku i jakie są skale podatkowe; kiedy należy zapłacić podatek a także kto nie musi go płacić,

nabycie spadku pisma procesowe i opłaty – przykłady prawidłowo napisanych pism procesowych oraz informacje o opłatach. 

W którym poradniku znajdziesz tyle niezbędnych Ci informacji? 

Wielką zaletą pozycji jest przejrzystość. Nie musisz czytać całości od deski do deski, by dowiedzieć się tego, czego szukasz. Dokładny spis treści umożliwi Ci szybkie i wybiórcze poruszanie się po eBooku. 

Dzięki poradnikowi będziesz wiedział jak prawidłowo sformułować i jak opłacić następujące pisma procesowe

wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy, wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu, wniosek o zobowiązanie do złożenia testamentu, wniosek o przesłuchanie świadka testamentu ustnego, wniosek o zatwierdzenie oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku, wniosek o zabezpieczenie spadku, wniosek o zmianę postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, pozew o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia, testament własnoręczny wraz z wydziedziczeniem, pozew o zachowek, wniosek o dział spadku.

Każdy przynajmniej raz w życiu musi uregulować swoje spawy spadkowe


Lepiej wcześniej zasięgnąć informacji na ten temat, bo człowiek opłakujący bliską osobę nie ma sił ani ochoty na poszukanie wiadomości z tej dziedziny. Myślisz, że jeszcze przez wiele lat ten problem nie będzie Cię dotyczył? Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja do wykorzystania posiadanej wiedzy. 

Zanim pobiegniesz do notariusza, adwokata lub radcy prawnego przeczytaj poradnik. 

Proponujemy Ci pozycję wyjątkową, bo napisaną dla laika, z myślą o czytelniku i jego problemach, a nie „o ciekawych przypadkach” czy z chęci pochwalenia się przed kolegami z branży. 

Autorka przed przystąpieniem do pracy gromadziła pytania zadawane w Internecie, telewizji i wszelkich innych możliwych źródłach. Z tego przeogromnego zbioru wybrała te najczęściej się pojawiające, dokładnie je opisała, zanalizowała i napisała do nich odpowiedzi. 

W Polsce mieszka blisko 40 milionów ludzi. Myślisz, że nikt z nich nie był w takiej sytuacji jak Ty? Zobacz, jak sobie z nią poradził. Mówią, że człowiek uczy się na błędach, ale lepiej (i taniej) jest uczyć się na cudzych niż na własnych.

Nie trać niepotrzebnie pieniędzy na wizyty u fachowca


Krok po kroku powiemy Ci co powinieneś zrobić – abyś mógł łatwiej zrozumieć treść, autorka obrazuje omawiane zagadnienia przykładami. Jest ich aż 75!  

Przeczytaj fragment zaczerpnięty z eBooka: 

„Małżonkowie dziedziczą po sobie wtedy, gdy na dzień śmierci spadkodawcy ich małżeństwo istniało. Jeśli małżonkowie pozostawali we wspólności ustawowej, wówczas z dniem śmierci jednego z nich dochodzi do podziału majątku wspólnego na dwie połowy i tylko połowa zmarłego małżonka podlega dziedziczeniu. 

Przykład 12
Adam i Anna pozostawali w związku małżeńskim i posiadali wspólny dom jednorodzinny. Mieli jedną córkę. Adam zmarł. W takiej sytuacji w postępowaniu spadkowym dziedziczeniu będzie podlegała tylko połowa domu stanowiącego spadek, gdyż druga połowa należy do Anny. Anna i jej córka będą dziedziczyć z mocy ustawy po połowie z części domu należącej do Adama. W rezultacie udział Anny w całym domu będzie wynosił 3/4, a córki 1/4.”

Od autorki Wydaje mi się, że podstawową zaletą tego eBooka jest to, że przekłada język prawa na język zrozumiały dla ludzi bez wykształcenia prawniczego i zawiera bardzo dużo przykładów. Mówi też jak prawidłowo sformułować pisma procesowe, opłacić je, do jakiego sądu złożyć, by jak najszybciej załatwić sprawy spadkowe i np. sprzedać odziedziczoną nieruchomość. Jest też o tym, które sprawy można załatwić u notariusza. Przykłady zaczerpnęłam z najczęściej pojawiających się problemów spadkowych na sali rozpraw oraz z pytań zadawanych w Internecie. Myślę, że na podstawie tej książki każdy przeciętny człowiek jest w stanie sam załatwić sprawy spadkowe przy nieskomplikowanym, prostym spadku. Taki też był mój cel, gdy pisałam poradnik. Prawdę mówiąc nie znalazłam jeszcze tego typu książki ani w księgarni, ani w Internecie.

Wiele osób samodzielnie mogłoby załatwić swoje sprawy, ale nawet o tym nie wie


Prawo spadkowe – poradnik z wzorami pism procesowych zawiera kompleksowy zbiór zasad postępowania ze spadkiem i ma na celu ułatwienie spadkobiercom uporządkowania stosunków własnościowych po zmarłym członku rodziny.

Oto dlaczego będziesz bardzo zadowolony , że kupiłeś ten poradnik:

Dzięki prostemu, komunikatywnemu językowi zrozumiesz całą treść od początku do końca. Wielość przykładów pomoże Ci znaleźć rozwiązanie Twojej sytuacji. Jasny i przejrzysty układ gwarantuje, że szybko znajdziesz potrzebne Ci informacje. Kompetentność autorki jest rękojmią fachowości porad.

  O autorce

Honorata Kwiczal – prawnik, ukończyła aplikację sądową, specjalizuje się w prawie cywilnym, a w centrum jej zainteresowań znajduje się prawo spadkowe. Znikoma ilość publikacji z tej dziedziny oraz chęć służenia pomocą jak najszerszemu gronu odbiorców skłoniły ją do napisania eBooka.


Więcej informacji
Cena: 31.70 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Inne

Fenomen grozy w muzyce (29.95zł)
Rozwód i alimenty (19.70zł)
Jak pisać i tworzyć prezentacje (0.00zł)
Udane wesele (19.97zł)
Jak wychować psa (7.70zł)
Remont w praktyce: malowanie (19.97zł)
Jak powiedziec NIE - chłopakowi? (0.00zł)
Sekty - co warto wiedzieć? (0.00zł)
Sztuka uwodzenia kobiet na parkiecie tanecznym (0.00zł)
Zaplątani w czat (9.97zł)
W otchłani śmierci (19.97zł)
W stronę ojca (24.75zł)
Praktyczny pomocnik procesowy (19.97zł)
Skuteczne metody podrywania (0.00zł)
Oskar i reszta (9.97zł)
Europa Europa (10.00zł)
Wspólnota mieszkaniowa w praktyce (19.97zł)
Oblicza zdrady (29.95zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej