e-mail sitemap strona główna
Kategoria: Informatyka


Programuję w Delphi i C++ Builder

Mirosław J. Kubiak
Cena: 29.98 zł

obszerniejsze informacje o ebooku

Jak szybko nauczyć się programowania w dwóch różnych językach.


Jak łatwo budować aplikacje o normalnym windowsowym wyglądzie.

Standardową metodą jest uczenie się programowania "język po języku". A co powiesz na dwa w jednym? Co gdybyś przy okazji zagłębiania się w szczegóły danej instrukcji w Delphi dowiedział się od razu, jak to samo robi się w C++ Builderze?

Te dwa środowiska programistyczne dominują teraz w firmach, to w nich powstaje większość spersonalizowanych aplikacji bazodanowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak łatwo budować aplikacje o normalnym ("windowsowym") wyglądzie?


Napisałeś kiedyś program, który działał w konsoli? Byłeś dumny ze swojego dzieła, a jednak znajomi nie potrafili docenić piękna tekstowego interfejsu?

Odkryj coś, co pozwoli Ci w łatwy sposób budować aplikacje wyglądające, jak profesjonalne programy pod Windows... Delphi i C++ Builder to 32 bitowe, w pełni obiektowe, zintegrowane środowiska RAD (ang. Rapid Application Development) do szybkiego tworzenia aplikacji w systemie operacyjnym Windows.

Dzięki zaznaczeniu kolorem fragmentów dotyczących danego języka programowania, a także zrzutom z ekranu, będziesz miał cały czas pewność, że wiesz, o co chodzi.

Ta pozycja pozwoli Ci poznać solidnie podstawy programowania w środowiskach programistycznych Delphi i C++ Builder.

Co znajdziesz w tym ebooku?


Rozdział 1. Wprowadzeniedo programowania omawia, co to jest algorytm i w jaki sposób można goprezentować, na czym polega pisanie programów, jakie są fazy rozwiązywaniaproblemu w wykorzystaniem komputera oraz historię powstania języków Delphi iC++ Builder.

Rozdział 2. Tworzymypierwszy program. W tym rozdziale dowiesz się, jak napisać pierwszy program w językachDelphi i w C++ Builder, poznamy zasady pisania programów w językach Delphi i wC++ Builder oraz ćwiczenia podstawowe, jakie powinien opanować każdy, abybiegle pisać programy w edytorze kodów źródłowych, nagrywać je na dysk, wczytywać z dysku programy źródłowe oraz je kompilo­wać i uruchamiać. Poznamyrównież strukturę programu dla języków Delphi i C++ Builder.

Rozdział 3. Deklaracjastałych i zmiennych w programie. W rozdziale poznamy, co to sąidentyfikatory, jak tworzyć i wykorzystywać stałe i zmienne w programachnapisanych w języku Delphi (oraz w C++ Builder), typy zmiennych oraz słowakluczowe.

Rozdział 4. Operacjewejścia/wyjścia - część I. W rozdziale omówiono, w jaki sposób Delphi i C++Builder komunikuje się z użytkownikiem oraz obsługę sytuacji wyjątkowych.

Rozdział 5. Prosteoperacje arytmetyczne. W tym rozdziale poznamy podstawowe operatoryarytmetyczne oraz wykonamy proste operacje arytmetyczne.

Rozdział 6. Podejmujemydecyzje w programie. W rozdziale omówiono operatory relacji stosowane wjęzykach Delphi i w C++ Builder, operatory logiczne koniunkcji i alternatywy, instrukcje warunkowe oraz instrukcje wyboru.

Rozdział 7. Iteracje.W rozdziale omówiono instrukcję iteracyjną, która umożliwia powtarzaniesekwencji instrukcji programu tylko określoną liczbę razy, operator modulo, operator negacji, instrukcje iteracyjne, które umożliwiają powtarzaniesekwencji instrukcji nieokre­śloną liczbę razy oraz typ wyliczeniowy. 

Dalszych 9 rozdziałów pojawi się w następnej części ebooka - tym razem przeznaczonej dla zaawansowanych. Książka ta już wkrótce ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.

Uwaga! Powyższe rozdziały to nie wszystko - jest jeszcze dodatek. Zobacz, co zawiera:D1. Formatowanie łańcuchów tekstowychD2. Wybrane systemowe procedury i funkcje konwersji typu w Delphi i C++ BuilderD3. Wyświetlanie komunikatów

"Umiejętność pisania programów w różnych językach programowania, to wyzwanie dzisiejszych czasów adresowane do młodych programistów."


Książkę można czytać na cztery sposoby:

  1. jakopodręcznik pierwszego kontaktu do nauki tylko języka Delphi Pascal (dlatych, co nie znają tego języka).
  2. jakopodręcznik, który w szybki i bezbolesny sposób pozwala Czytelnikowi znającemutylko język Delphi Pascal przejść do języka C++ Builder, bez koniecznościdokładnego studiowania jego zawiłości w pierwszym z nim kontakcie.
  3. jakopodręcznik pierwszego kontaktu do nauki tylko języka C++ Builder.
  4. jako podręcznik do równoczesnej nauki programowania w obu tych językach.


O autorze:

Mirosław J. Kubiakjest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym ukończyłfizykę. Obecnie pracuje jako nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Technicznychi w II LO w Grudziądzu. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych, popularnonaukowych i innych, m. in. z fizyki, astronomii, archeoastronomii oraz nauczania na odległość.

W 1991roku na międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Centre Informatique Pedagogique w Genewie (Szwajcaria) zajął IX miejsce za edukacyjnyprogram komputerowy: Numeryczne całkowanie równania Schrödingera.

Jest autoremtrzech podręczników dotyczących nauczania na odległość (dwa z nich wydałowydawnictwo MIKOM), Słownika technologii informacyjnej (MIKOM1999) oraz podręcznika Programuję w językach Turbo Pascal i C/C++ (MIKOM2001), w którym w sposób nowatorski zaproponował równoległą naukę w dwóchjęzykach programowania Turbo Pascal i Turbo C/C++. Jest on również autoremtrzech innych podręczników: Programuję w językach Turbo Pascal i DelphiPascal (MIKOM 2003), Programuję w językach C/C++i C++ Builder (MIKOM 2003) oraz Język C#dla pasjonatów C/C#   (MIKOM 2004).


Więcej informacji
Cena: 29.98 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Informatyka

Od zera do ECeDeeLa - część 2 (19.97zł)
Visual Basic 2005 Express i MySQL (19.97zł)
C++ dla początkujących (12.70zł)
Od zera do ECeDeeLa - część 1 (19.97zł)
Delphi - 31 przydatnych programów (31.00zł)
Programuję w Delphi i C++ Builder - cz.2 (29.98zł)
OpenOffice Math (0.00zł)
Sekrety języka C# (c-sharp) (29.95zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej