e-mail sitemap strona główna


Okresy warunkowe są proste!

Anna Kowalczewska
Cena: 19.97 zł
stron: 124

obszerniejsze informacje o ebooku

Kto jeszcze chce zrozumieć KIEDY i JAK używa się okresów warunkowych w praktyce?


Odkryj, jak proste są okresy warunkowe w angielskim. Dzięki temu ebookowi zrozumiesz dokładnie, jak ich poprawnie używać.

Zdania podrzędne warunkowe, potocznie mówiąc - okresy warunkowe (conditionals), to jeden z działów angielskiej gramatyki, który sprawia uczącym się najwięcej problemów. Wynika to najprawdopodobniej z opanowywania tego materiału jedynie pamięciowo, bez choćby próby zrozumienia.

Wiem też z doświadczenia, że niewielu nauczycieli potrafi wytłumaczyć to zagadnienie przystępnie i skutecznie. Udaje się to najlepiej w przypadku struktur dotyczących przyszłości lub teraźniejszości – problem pojawia się z przeszłością, a tzw. “okresy mieszane” (Mixed Conditionals) to już dla wielu adeptów języka angielskiego prawdziwe przekleństwo...

Opinia na temat poprzedniej książki tej autorki, wydanej przez nasze wydawnictwo: "Witam, sposób w jaki Pani Ania przekazała w tym ebooku wiadomości można określić - pełna rewelacja. Wyjątkowo szybko można się w ten sposób uczyć. Jest to dobry przykład jak można z trudnych do zapamiętania i nauczenia się elementów obcego języka, zrobić coś po co chętnie się sięga.Nie tylko polecam ale bardzo polecam każdemu. Pani Ani gratuluję 'lekkiego pióra'." Elżbieta Borowczak 52 lata, mgr farmacji, MLM

Wreszcie warunki w angielskim są PROSTE


Autorka jednego z najlepiej ocenianych przez czytelników ebooków - "Mowa zależna jest prosta! " - zachęcona sukcesem swojej pierwszej książki - napisała drugą. Tym razem wykorzystuje swój niezwykły dar do tłumaczenia skomplikowanych zagadnień gramatycznych, by w przyjemny sposób zapoznać czytelników z czymś, co zwykło być zmorą Polaków uczących się angielskiego - z okresami warunkowymi.

Co znajdę w ebooku „Okresy warunkowe są proste! ”?


"W tym e-booku wyjaśnię Ci wszystkie zawiłości dotyczące zdań warunkowych – od prostszych poprzez trudniejsze, do najbardziej skomplikowanych. Początkowe rozdziały poświęcę okresom typu 0, 1, 2 i 3, następnie omówię okresy mieszane 3+2 i 2+3, na koniec zaś zajmę się przykładami nietypowymi, takimi, które niekoniecznie będą rozpoczynać się klasycznym “if”. Ponadto zwrócę uwagę na wyjątkowe zastosowanie “will”, “would” i “should” w zdaniu podrzędnym w okresach 1 i 2, oraz inwersją stylistyczną zdań warunkowych typu 1, 2 i 3.

Po każdym rozdziale dotyczącym węższej partii materiału będziesz mieć możliwość przetestowania nabytej wiedzy w ćwiczeniach, a pod koniec książki znajdziesz rozdział poświęcony przekrojowym ćwiczeniom, gdzie sprawdzisz swoje umiejętności w różnych typach zadań.

Moja nadzieja, że materiał dotyczący okresów warunkowych potrafię przekazać przystępnie i skutecznie, opiera się na tym, że w taki sposób nauczyłam go już wielu swoich uczniów. Tak, okresy warunkowe naprawdę mogą być proste! Przekonaj się sam."
- wyjaśnia we wprowadzeniu do książki Anna Kowalczewska.

Oto niektóre z tematów poruszonych w książce „Okresy warunkowe są proste! ”:

Zerowy, pierwszy, drugi i trzeci okres warunkowy

Okresy mieszane

Nietypowe przypadki, np. użycie will, would, should w zdaniu warunkowym

Real conditionals

Zasady tłumaczenia zdań na język angielski

Wstawianie czasowników w odpowiednich formach

Witam Cię serdecznie,

Jestem magistrem filologii angielskiej, dyplomowanym nauczycielem w liceum ogólnokształcącym, egzaminatorem i weryfikatorem nowej matury.

Najchętniej uczę gramatyki, którą traktuję jak logiczną układankę, najpierw ułożoną dla siebie, a teraz porządkowaną w głowach moichuczniów. Choć obecnie stawia się przede wszystkim na komunikatywność, wiem, że ambitni uczniowie, studenci oraz osoby przygotowujące się doegzaminów FCE i wyższych potrzebują także wiedzy gramatycznej.

Przekonaj się sam, czytając darmowy fragment, czy mój sposób przedstawiania gramatyki jest dla Ciebie tak samo zrozumiały i przejrzysty jak dla większości moich uczniów. Przyjemnej lektury i samych sukcesów!

Jak zobaczysz dzięki lekturze ebooka - okresy warunkowe przewijają się w języku znacznie częściej niż zwykliśmy myśleć. Jeśli je dobrze opanujesz - będzie Ci łatwiej budować poprawnie wiele różnych zdań, nie tylko takich, jak w najprostszych przykładach ilustrujących warunki. "Jeśli zainwestujesz w tego ebooka - będziesz bardzo zadowolony." - czy wiesz, jak to powiedzieć po angielsku? A teraz przestań zastanawiać się, jak bardzo przyda Ci się opanowanie okresów warunkowych do perfekcji i po prostu DZIAŁAJ:


Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Nauka języków obcych

Mowa zależna jest prosta! (19.97zł)
Angielskie zwroty (14.97zł)
Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim (14.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne (9.97zł)
Business English dla każdego (24.97zł)
Angielskie czasy (19.97zł)
Pułapki i ciekawostki języka niemieckiego (14.97zł)
Angielskie przyimki (prepositions) (9.97zł)
Niemieckie słówka (9.97zł)
Angielskie słówka (19.97zł)
Język angielski (19.97zł)
Hiszpańskie słówka (19.97zł)
Strona bierna jest prosta! (19.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki (15.90zł)
SuperMemo 98 Skuteczna nauka angielskiego (0.00zł)
Matura ustna z języka angielskiego (19.97zł)
Włoskie słówka (9.97zł)
Szybka nauka języków obcych (29.90zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej