e-mail sitemap strona główna


Mowa zależna jest prosta!

Anna Kowalczewska
Cena: 19.97 zł
stron: 101

obszerniejsze informacje o ebooku

Czas pozbyć się problemów z językiem angielskim!


W końcu ktoś po ludzku wytłumaczył na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim.

Czy termin "mowa zależna", czyli po angielsku "reported speech" wpędził Cię kiedykolwiek w stres? Czy uczyłeś się na pamięć, "co się na co zamienia" w następstwie czasów? Może coś Ci się kołacze po głowie... Simple Present zamieniamy na Simple Past, Simple Past na Past Perfect... Ale, do licha, dlaczego i czy zawsze?

"Nie spotkałam się jeszcze z tak profesjonalnym i jednocześnie zrozumiałym opracowaniem mowy zależnej. Pani Anna wyjaśnia poszczególne zagadnienia dopiero po upewnieniu się, że uczeń wie co to jest podmiot, orzeczenie oraz jakie można rozróżnić szyki w zdaniu.

Porównuje wszystko do języka polskiego, dzięki czemu łatwiej jest się odnaleźć w konstrukcji mowy zależnej. Używa mnóstwa przykładów z tłumaczeniami, po każdym dziale umieszcza ćwiczenia. Po prostu genialne! Nie ma lepszego sposobu wyjaśnienia na czym polega mowa zależna. Jestem w 100% przekonana, że będzie to zrozumiałe i dotrze do każdego, nawet najmniej lubiącego język angielski ucznia."


- Marta Falkowska, studentka 3 roku Nauczycielskiego Kolegium Języków obcych na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu

Czemu słowa "I am going to the opera tonight" mogą być przytoczone jako: "She says she is going to the opera tonight." lub "She said she was going to the opera that night."? Od czego to zależy i skąd wiadomo, jak coś powiedzieć?

Co to w ogóle jest to "następstwo" i dlaczego funkcjonuje, skoro my, Polacy, świetnie się bez niego w naszym języku obywamy? Polak stwierdzi: "Ona mi powiedziała, że robi śniadanie." - a po angielsku należy powiedzieć: "She told me she was making breakfast." - a więc, tłumacząc dosłownie, "powiedziała mi, że robiła śniadanie"... Uwierzysz, gdy Ci powiem, że język polski jest tu nielogiczny?!

Czy zawsze trzeba mówić, że "ktoś powiedział, że..."? A może dałoby się inaczej, w mniej sztampowy, "szkolny" sposób? Na przykład, zamiast "He told his sister he was sorry he had broken the glass." - coś brzmiącego ładniej: "He apologised to his sister for breaking the glass."

Jak grzecznie zadać komuś pytanie, by nie poczuł się dotknięty Twoją obcesowością? Bo trochę nieładnie wypalić do przechodzącego ulicą gentlemana po prostu "What's the time?"... Czy nie sympatyczniej brzmi "Excuse me, I'd like to know what the time is."?

Twój stres opadnie, problemy zmaleją, a na swoje pytania dotyczące gramatyki uzyskasz jasne odpowiedzi właśnie w tej książce. Oprócz wkładu teoretycznego zyskasz wiedzę praktyczną, najpierw obserwując przykłady zastosowań wszelkich aspektów mowy zależnej, a potem - wykonując szereg ćwiczeń. Poprawność swoich odpowiedzi będziesz mógł sprawdzić w kluczu.

Niestety po reformie edukacji nie nauczą Cię dogłębnie żadnego aspektu gramatycznego w szkole, no może w jakiejś wyjątkowej... - po prostu nie ma kiedy. Skoro musisz nadrabiać te braki samodzielnie, rób to maksymalnie efektywnie korzystając z profesjonalnej pomocy.

Witam Cię serdecznie

Jestem magistrem filologii angielskiej, dyplomowanym nauczycielem w liceum ogólnokształcącym, egzaminatorem i weryfikatorem nowej matury.

Najchętniej uczę gramatyki, którą traktuję jak logiczną układankę,najpierw ułożoną dla siebie, a teraz porządkowaną w głowach moichuczniów. Choć obecnie stawia się przede wszystkim na komunikatywność,wiem, że ambitni uczniowie, studenci oraz osoby przygotowujące się doegzaminów FCE i wyższych potrzebują także wiedzy gramatycznej.

Przekonaj się sam, czytając darmowy fragment, czy mój sposób przedstawiania gramatyki jest dla Ciebie tak samo zrozumiały i przejrzysty jak dla większości moich uczniów. Przyjemnej lektury i samych sukcesów!

Rzadko trafia się publikacja napisana tak przejrzyście i przez osobę o tak wysokich kwalifikacjach zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Pani Anna Kowalczewska, autorka tej ksiązki po prostu wie o czym pisze i wie jak pisać, żebyś to zrozumiał.

BONUS: Miesięczny abonament warty 10,98 zł!
Wraz z ebookiem, otrzymasz miesięczny abonament dostępu do serwisu internetowego www.slownictwo.pl, w którym utrwalisz słownictwo, dzięki specjalnemu systemowi nauki i powtórek.

Zresztą wystarczy, że przeczytasz darmowy fragment, zanim zainwestujesz w pełną wersję, a przyznasz, że ta publikacja jest bezcenna.Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Nauka języków obcych

Strona bierna jest prosta! (19.97zł)
Włoskie słówka (9.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki (15.90zł)
Angielskie przyimki (prepositions) (9.97zł)
Angielskie słówka (19.97zł)
Pułapki i ciekawostki języka niemieckiego (14.97zł)
Okresy warunkowe są proste! (19.97zł)
Business English dla każdego (24.97zł)
Niemieckie słówka (9.97zł)
Hiszpańskie słówka (19.97zł)
Angielskie zwroty (14.97zł)
Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim (14.97zł)
Matura ustna z języka angielskiego (19.97zł)
Szybka nauka języków obcych (29.90zł)
Angielskie formuły konwersacyjne (9.97zł)
SuperMemo 98 Skuteczna nauka angielskiego (0.00zł)
Język angielski (19.97zł)
Angielskie czasy (19.97zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej