e-mail sitemap strona główna
Kategoria: Internet


Internet w praktyce

Tobiasz Maliński
Cena: 19.97 zł
stron: 185

obszerniejsze informacje o ebooku

W końcu! Internetowy poradnik, napisany specjalnie dla starszego pokolenia.


Internet w praktyce, czyli wszystko, czego potrzebujesz, aby dzieci lub wnuki nie mówiły Ci, że jesteś zacofany :-)

Jak używać Internetu?...czyli praktyczny przewodnik
dla starszego pokolenia.Już za chwilę będziesz mógł poznać, wszytko co potrzebne do swobodnego i pewnego poruszania się po Internecie dzięki:

łopatologicznemu wyjaśnieniu krok po kroku i od A do Z, najważniejszej wiedzy i umiejętności w Internecie,

ilustrowanym przykładom, czynności których będziesz się uczyć np. obsługa przeglądarek internetowych wyjaśniona w obrazkach,

pojęciom i czynnościom wyjaśnionym w prosty sposób i bez informatycznego żargonu.

Jeżeli jesteś grubo po czterdziestce (albo nawet pięćdziesiątce) i chciałbyś wreszcie, być na czasie i zacząć swobodnie poruszać się po Internecie, oto przewodnik, który poprowadzi Cię za rękę, przez wszystko co powinieneś wiedzieć o Internecie.

Oto dlaczego:

Zanim powstała ta książka, jej autor przeprowadził mały wywiad, wśród starszych osób już korzystających z Internetu. Zapytał ich, czego oczekiwaliby po książce uczącej osoby starsze obsługi Internetu.

Szybko się okazało, że starsze pokolenie przede wszystkim, chce publikacji, które są napisane prostym językiem i beż informatycznego żargonu, który trudno im zrozumieć. Dodatkowo ważne jest dla nich, aby opisywane przykłady były zilustrowane konkretnymi obrazkami, dzięki czemu łatwiej się zorientować przy nowej czynności.

Ważne jest również, aby były wytłumaczone wszystkie podstawowe pojęcia i czynności, które robi się w Internecie. Takie jak: wyszukiwanie informacji, odbieranie poczty czy rozmawianie przez Internet.

Mając na uwadze te wszystkie wskazówki, powstał

...przewodnik po Internecie
na "chłopski rozum"


Literatura, jaka jest dostępna na temat Internetu, to w większości podręczniki napisane dla nowego pokolenia, które urodziło się w erze informatycznej i bez problemu się w niej porusza. Zupełnie inaczej niż osoby w starszym wieku, które nie wychowywały się z komputerami i którym, trudniej jest zrozumieć, niektóre informatyczne zagadnienia.

Dlatego właśnie powstał ten ebook

Aby w prosty sposób, łopatologicznie wytłumaczyć, jak krok po kroku wykorzystać potencjał jaki daje Internet?


Inwestując w tę książkę nauczysz się:

W jaki sposób skutecznie szukać interesujących Cię tematów w Internecie? Podobno w Internecie jest wszystko, dzięki temu przewodnikowi będziesz mógł znaleźć, dokładnie to czego potrzebujesz i rozwijać np. swoje hobby.
Jak odbierać, czytać i wysłać maile oraz jak samemu założyć sobie, własne konto pocztowe?
Jak bezpiecznie i w zgodzie z przyjętymi zasadami, używać Internetu oraz jak bronić się przed wirusami i innymi internetowymi zagrożeniami?
Jak działa Internet i w jaki sposób wymieniamy się tymi wszystkimi informacjami? Poznając podstawy działania Internetu łatwiej, Ci będzie go zrozumieć.
Sposoby na rozmawianie przez Internet, czyli jak używać czatów i komunikatorów internetowych takich jak np. Gadu-Gadu?
Czym są i jak używać przeglądarek i wyszukiwarek internetowych, która z nich jest najlepsza?
Jak korzystać z Internetowych banków i czy są one bezpieczne?
W jaki sposób dzielić się swoimi zdjęciami, wymieniać ulubioną muzyką czy nawet filmami, z innymi ludźmi?

Dodatkowo w książce są dziesiątki linków (adresów stron www) do różnego rodzaju witryn internetowych z przydatnymi programami, które umilą i pomogą Ci w korzystaniu z Internetu. Wystarczy kliknąć i już znajdziesz się tam gdzie trzeba.

Dodatkowo poznasz, od deski do deski, takie pojęcia jak:

• Google• Konta internetowe• Gadu-Gadu• Udostępnianie plików• Wyszukiwarki internetowe• Wysyłanie zdjęć i muzyki• Forum dyskusyjne• Banki internetowe• Czat• Przeglądarki internetowe• Wirusy komputerowe• Sieci komputerowe• Komunikatory internetowe• Zagrożenia internetowe• Konto email• Poczta internetowa• Internet 

Wszytko to opisane, krok po kroku, oraz dodatkowo przedstawione na ilustracjach. Dzięki czemu łatwiej Ci się będzie zorientować czy dobrze robisz.

Oczywiście możesz powiedzieć "Internet nie jest mi do niczego potrzebny" albo "Umiem szukać w Internecie i to mi wystarczy", jednak pozbawiasz się wtedy, wielu możliwości jakie daje Internet. Rzuć okiem czego jeszcze będziesz w stanie dokonać, przeczytaniu tego przewodnika:

Rozmawiać na każdy temat z osobami na całym świecie.
Znaleźć wszytko co Cię interesuje w kopalni wiedzy i informacji, jaką jest Internet.
Odbierać i wysyłać pocztę Internetową.
Bezpiecznie i omijając wszelkie zagrożenia dla Twojego komputera, poruszać się po Internecie.
Używać czatów i komunikatorów Internetowych do rozmawiania z Innymi ludźmi.
Przeglądać i wypowiadać się na forach Internetowych.
Założyć i korzystać z Internetowej bankowości, która znacznie obniży koszty obsługi Twojego konta i ułatwi Ci z niego korzystanie. Koniec ze staniem w kolejkach!
Dzielić się i dostawać od innych zdjęcia, muzykę a nawet filmy.

Uczyć się od podstaw Internetu i całego tego wirtualnego środowiska to tak, jakby uczyć się jakiegoś nowego przedmiotu w szkole. Półki w księgarniach uginają się publikacji o Internecie ale niestety żadna z nich nie jest przeznaczona i pisana specjalnie dla osób po pięćdziesiątce. Z tą książką jest zupełnie inaczej.

Do dzieci i wnuków:

Być może już używasz Internetu w swoim codziennym, życiu i dobrze wiesz, jakim jest dobrodziejstwem, kiedy potrafi się go wykorzystać? Ale czy masz czas i cierpliwość, aby też nauczyć swoich dziadków i rodziców, jak posługiwać się Internetem?

Kompletny przewodnik "Internet w praktyce" to nie tylko w jasny sposób opisane jak posługiwać się Internetem i wykorzystać jego możliwości. Ale przede wszystkim możliwość ciągłego wracania do poszczególnych tematów.

Wystarczy kupić, drukowaną wersję podręcznika albo wydrukować ebook, żeby Twoi rodzice albo dziadkowie, mogli w każdej chwili zajrzeć do niego i rozwiązać swój problem bez Twojej pomocy.

To rzeczywiście może być tak proste.

WAŻNE: Ten praktyczny przewodnik możesz w łatwy i wygodny sposób używać siedząc przy komputerze. Jest on wydany również w drukowanej wersji. Dzięki czemu będziesz w każdej chwili mógł, otworzyć przewodnik na temacie, który potrzebujesz.

Co więcej, dzięki drukowanej wersji, będziesz mógł po prostu poczytać książkę w komforcie własnego łóżka.

Działaj teraz


Już w ciągu kilku chwil możesz mieć za małą cenę, kompletny przewodnik po Internecie, który pozwoli Ci się poruszać w nim bez poczucia zagubienia i niepokoju.Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Internet

Forum dyskusyjne - Przewodnik od A do Z (19.97zł)
Potrafię korzystać z Internetu - Rekinada (0.00zł)
Potrafię korzystać z Internetu na studiach (0.00zł)
Cyfrowa przyszłość (0.00zł)
Podpisy cyfrowe (0.00zł)
Spam. Profilaktyka i obrona (17.90zł)
Dane i bezpieczeństwo (0.00zł)
Zwalcz spam - profilaktyka antyspamowa (0.00zł)
(Nie)bezpieczne aukcje (0.00zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej