e-mail sitemap strona główna


Potrafię korzystać z internetu prowadząc własną firmę

serwiskariery.pl
stron: 17

pobierz ebooka

Internet w Twojej firmie? Tak to się opłaca!


Jak możesz korzystać z internetu w swojej firmie? Jak zadbać o wizerunek firmy w sieci? Jak wykorzystać internet aby zdobyć więcej klientów?

Komputery w małych firmach


Firmy zaliczane do grupy małych przedsiębiorstw częściej jeszcze nie mają komputerów niż są w nie wyposażone. Udział firm mających komputery wynosi 42%. Niewykorzystywanie komputerów w prowadzeniu działalności gospodarczej uzasadniane jest najczęściej brakiem takiej potrzeby (52%). Inne istotne powody, to koszty urządzeń (25%) oraz przekonanie, że firma jest zbyt mała (21%).

Wykorzystanie internetu


Dostęp do internetu posiada prawie połowa firm (48%) mających komputery. Jego posiadaniu sprzyjało; tak samo jak w przypadku sprzętu komputerowego; zatrudnianie dużej liczby pracowników, prowadzenie współpracy gospodarczej z zagranicą, lokalizacja w miastach oraz posiadanie przez szefa firmy wyższego wykształcenia. Co czwarta firma nie mająca dostępu do internetu ale dysponująca komputerami, ma w planie jego uzyskanie w ciągu najbliższego pół roku.

Dwie trzecie firm korzysta z internetu krócej niż półtora roku. Wśród firm, które zaczynają swoją przygodę z internetem coraz więcej jest przedsiębiorstw prowadzonych przez osoby z wykształceniem średnim, co świadczy o rzeczywistym upowszechnianiu się tej formy komunikacji ze światem.

Internet służy małym firmom przede wszystkim do zdobywania informacji ze stron www (86%), komunikacji poprzez e-mail (69%) oraz - w mniejszym już stopniu - do ściągania plików i programów (44%) i udostępnianie informacji o sobie na stronach www (43%). Stosunkowo rzadko korzysta się z możliwości kupowania przez internet, usług bankowo-internetowych, a już tylko bardzo nieliczni przedsiębiorcy prowadzą za pośrednictwem tego kanału sprzedaż własnych produktów. Przedsiębiorcy najbardziej obawiają się ryzyka finansowego związanego z takimi transakcjami.

Generalnie przedsiębiorcy są bardziej zorientowani na przepływ informacji - a także towarów - od strony otoczenia internetowego do swojej firmy, niż w przeciwnym kierunku. W stosunkowo małym stopniu wykorzystują możliwości darmowego korzystania z usług internetowych: z reguły płacą za pocztę elektroniczną oraz tworzenie stron www.

Głównym powodem niespełnienia nadziei pokładanych w internecie jest niedostateczna jakość połączeń. Niemniej jednak zdecydowana większość firm swoje doświadczenia internetowe ocenia pozytywnie.


pobierz ebooka

Szukasz innych darmowych e-booków?

Zarejestruj się w Złotym Klubie!


Dzięki Złotemu Klubowi, który jest formą unikatowego programu lojalnościowego, otrzymasz o wiele więcej niż tylko praktyczną wiedzę.

wstąp do klubu Zobacz co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
  • darmowe ebooki
  • specjalne rabaty
  • punkty lojalnościowe
  • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
  • promocje
  • informacje o nowościach

» zarejestruj się za darmo i korzystaj!

Pozostałe z kategorii: Rozwój Twojej firmy

Pracownik niepełnoetatowy (30.50zł)
Urlop wypoczynkowy pracownika (54.90zł)
Upadłość nie jest klęską (24.97zł)
Fundusze unijne (37.00zł)
Hipnotyczny telemarketing (37.25zł)
Skuteczne poszukiwanie klientów (19.97zł)
Analiza FMEA procesu (37.00zł)
Moja firma (19.97zł)
Umysł sprzedawcy (29.95zł)
Jak zrobić karierę w MLM i uniknąć pułapek? (22.62zł)
Umowa zlecenie i o dzieło (19.97zł)
Zostań Supersprzedawcą (21.70zł)
Rada pracowników w firmie (47.58zł)
Dokumentacja pracownicza (30.50zł)
Idealny pracownik (29.95zł)
Czas pracy w przykładach (36.60zł)
Marketing alternatywny (29.95zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej