e-mail sitemap strona główna


Potrafię korzystać z internetu prowadząc własną firmę

serwiskariery.pl
stron: 17

pobierz ebooka

Internet w Twojej firmie? Tak to się opłaca!


Jak możesz korzystać z internetu w swojej firmie? Jak zadbać o wizerunek firmy w sieci? Jak wykorzystać internet aby zdobyć więcej klientów?

Komputery w małych firmach


Firmy zaliczane do grupy małych przedsiębiorstw częściej jeszcze nie mają komputerów niż są w nie wyposażone. Udział firm mających komputery wynosi 42%. Niewykorzystywanie komputerów w prowadzeniu działalności gospodarczej uzasadniane jest najczęściej brakiem takiej potrzeby (52%). Inne istotne powody, to koszty urządzeń (25%) oraz przekonanie, że firma jest zbyt mała (21%).

Wykorzystanie internetu


Dostęp do internetu posiada prawie połowa firm (48%) mających komputery. Jego posiadaniu sprzyjało; tak samo jak w przypadku sprzętu komputerowego; zatrudnianie dużej liczby pracowników, prowadzenie współpracy gospodarczej z zagranicą, lokalizacja w miastach oraz posiadanie przez szefa firmy wyższego wykształcenia. Co czwarta firma nie mająca dostępu do internetu ale dysponująca komputerami, ma w planie jego uzyskanie w ciągu najbliższego pół roku.

Dwie trzecie firm korzysta z internetu krócej niż półtora roku. Wśród firm, które zaczynają swoją przygodę z internetem coraz więcej jest przedsiębiorstw prowadzonych przez osoby z wykształceniem średnim, co świadczy o rzeczywistym upowszechnianiu się tej formy komunikacji ze światem.

Internet służy małym firmom przede wszystkim do zdobywania informacji ze stron www (86%), komunikacji poprzez e-mail (69%) oraz - w mniejszym już stopniu - do ściągania plików i programów (44%) i udostępnianie informacji o sobie na stronach www (43%). Stosunkowo rzadko korzysta się z możliwości kupowania przez internet, usług bankowo-internetowych, a już tylko bardzo nieliczni przedsiębiorcy prowadzą za pośrednictwem tego kanału sprzedaż własnych produktów. Przedsiębiorcy najbardziej obawiają się ryzyka finansowego związanego z takimi transakcjami.

Generalnie przedsiębiorcy są bardziej zorientowani na przepływ informacji - a także towarów - od strony otoczenia internetowego do swojej firmy, niż w przeciwnym kierunku. W stosunkowo małym stopniu wykorzystują możliwości darmowego korzystania z usług internetowych: z reguły płacą za pocztę elektroniczną oraz tworzenie stron www.

Głównym powodem niespełnienia nadziei pokładanych w internecie jest niedostateczna jakość połączeń. Niemniej jednak zdecydowana większość firm swoje doświadczenia internetowe ocenia pozytywnie.


pobierz ebooka

Szukasz innych darmowych e-booków?

Zarejestruj się w Złotym Klubie!


Dzięki Złotemu Klubowi, który jest formą unikatowego programu lojalnościowego, otrzymasz o wiele więcej niż tylko praktyczną wiedzę.

wstąp do klubu Zobacz co Ci da członkostwo w Złotym Klubie?
  • darmowe ebooki
  • specjalne rabaty
  • punkty lojalnościowe
  • możliwość udziału w forum dyskusyjnym
  • promocje
  • informacje o nowościach

» zarejestruj się za darmo i korzystaj!

Pozostałe z kategorii: Rozwój Twojej firmy

Fundusze unijne (37.00zł)
Pracownik niepełnoetatowy (30.50zł)
Idealny pracownik (29.95zł)
Upadłość nie jest klęską (24.97zł)
Zostań Supersprzedawcą (21.70zł)
Jak zrobić karierę w MLM i uniknąć pułapek? (22.62zł)
Rada pracowników w firmie (47.58zł)
Analiza FMEA procesu (37.00zł)
Skuteczne poszukiwanie klientów (19.97zł)
Hipnotyczny telemarketing (37.25zł)
Czas pracy w przykładach (36.60zł)
Umowa zlecenie i o dzieło (19.97zł)
Umysł sprzedawcy (29.95zł)
Moja firma (19.97zł)
Urlop wypoczynkowy pracownika (54.90zł)
Dokumentacja pracownicza (30.50zł)
Marketing alternatywny (29.95zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej