e-mail sitemap strona główna
Kategoria: Inne


Fenomen grozy w muzyce

Maciej Żołnowski
Cena: 29.95 zł
stron: 157

obszerniejsze informacje o ebooku

Czy jesteś gotowy na spotkanie z najbardziej przerażającą i pierwotną spośród emocji?


Chcesz się dowiedzieć jak powstaje groza w muzyce i czym jest jej fenomen? Odkryj czym jest strach i horror.

Pojawia się nagle, nieoczekiwanie; poczyna migotać w żarze zachodu niczym plamka wilgotnej farby na płótnie mistrza Cybisa. Jej woń wonią świeżości i - choć młodziuchna - płuco jej wieczności inkarnację ziszcza. Głęboko całością ziemskiego bytowania zadyszana, poczyna - wpierw zwolna, z mała, a po chwili agresywnie i cwaniacko - smagać mą twarz, usta pieścić me, kudły mego oblicza mierzwić do bólu! Jest wolna, choć sama zniewala; zawsze zniewalała: i ptactwo powietrzne, i piasek spalony słońcem, i "płynące lustro" (z refleksami świetlnymi), i człowiek wydymany zadymami śniegowymi - dane jej było wszystko i wszystko wraz z nią falowało. Falowało wraz z nią nawet to morze, co bezalkoholowe (ochoczo!) spija piany, co kradnie gwiazdy z firmamentu. To piekło zwilgotniałe, masami wód połączone, zastygło tylko na chwilę w czasie, jakby witało się z niebiosami, niezmienione od czasów zamierzchłych, kiedy po raz pierwszy powietrza poczęły falować atrybuty. Wiesz o czym mówię? - Mówię o zaburzeniu falowym w ośrodku sprężystym generowanym przez tytuł, którego nigdy nigdzie nie słyszałeś; mówię o świeżo (i groźnie!) brzmiącej nazwie:

"Fenomen grozy w muzyce"


Groźne są sytuacje, w których czujemy nagłą suchość w gardle i przyspieszone bicie serca. Skąpani w półmroku nocy przez trupioblady księżyc, smagani w szaleńczym "danse macabre" podmuchami wichru, nosimy w sobie kir morderczego, paraliżującego do granic wytrzymałości strachu.

Czy jesteś gotowy na spotkanie z najbardziej przerażającą i pierwotną spośród emocji?


Czy muzyka może straszyć niczym duchy w Halloween?

Jakie chwyty muzyczno-techniczne decydują o tym, że słuchając muzyki w trakcie seansu kinowego drżymy z przerażenia?

Które z tych "mrożących krew w żyłach" chwytów odnajdujemy w muzyce dawnych mistrzów, a które odnajdujemy w polskim horrorze filmowym?

W jaki sposób od podstaw (podstaw wyznaczonych psychologią emocji) można programować struktury o wybitnie destrukcyjnym i repulsywnym wydźwięku?

I jak skutecznie komponować muzykę do horroru?
"Oto wiedza niemalże tajemna, wiedza, zebrana i zbadana przez jednego z kapłanów muzyki filmowej - teoretyka sztuki i kompozytora w jednej osobie. Po raz pierwszy ma szansę dotrzeć do Twoich uszu wiedza, której nie znajdziesz nigdzie indziej, w żadnej krajowej czy zagranicznej publikacji."

Publikacja "Fenomen grozy w muzyce" pozwoli Ci przede wszystkim poznać ogólny mechanizm semiotyzacji muzyki (teoria Peirce'a-Noskego) oraz pozwoli Ci "zabawić się" najnowszymi zdobyczami psychoakustyki muzycznej (teoria strumieni i obiektów słuchowych).
Jeśli jesteś kompozytorem, albo należysz do grona kino-maniaków i teoretyków sztuki, będzie Ci dane zapoznać się z przykładami muzycznymi i filmowymi (kino niezależne, polski horror filmowy - przykłady zapisane w formatach komputerowych; opis fabuły filmów: "Lokis", "Wilczyca", "Diabeł", Widziadło" itd.; omówienie historii horroru filmowego i multimedialnego, z grami komputerowymi na czele!).

Dlaczego warto?
Dodatkowym atutem książki - jest grono konsultantów: Pracę uzupełniają mianowicie wypowiedzi wybitnych muzykologów (prof. Andrzeja Tuchowskiego, dra Michała Zielińskiego) oraz opinia znakomitego kompozytora filmowego (Rafała Rozmusa). A wśród recenzentów studium odnajdujemy choćby takie nazwisko doświadczonego pedagoga i profesora kompozycji, jak Leszek Wisłocki.

Z publikacji "Fenomen grozy w muzyce" dowiesz się także:
  • Co takiego wzbudza w nas tak - obok radości i gniewu - pierwotną emocję?
  • Co właściwie powoduje, że włada nami uczucie trwogi, lęku lub inna jeszcze reakcja o charakterze repulsywnym?
  • Jaka jest różnica między lękiem a zwykłym strachem?
  • I w jaki sposób na gruncie muzyki (zwłaszcza zaś - muzyki filmowej) funkcjonuje to "diabolus in musica"?Więcej informacji
Cena: 29.95 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Inne

Skuteczne metody podrywania (0.00zł)
Rozwód i alimenty (19.70zł)
Wspólnota mieszkaniowa w praktyce (19.97zł)
Zaplątani w czat (9.97zł)
Jak powiedziec NIE - chłopakowi? (0.00zł)
Jak pisać i tworzyć prezentacje (0.00zł)
Udane wesele (19.97zł)
Praktyczny pomocnik procesowy (19.97zł)
Europa Europa (10.00zł)
Oskar i reszta (9.97zł)
Prawo spadkowe (31.70zł)
Sztuka uwodzenia kobiet na parkiecie tanecznym (0.00zł)
W stronę ojca (24.75zł)
Oblicza zdrady (29.95zł)
Sekty - co warto wiedzieć? (0.00zł)
W otchłani śmierci (19.97zł)
Jak wychować psa (7.70zł)
Remont w praktyce: malowanie (19.97zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej