e-mail sitemap strona główna


Fundusze unijne

Anna Szymańska
Cena: 37.00 zł
stron: 335

obszerniejsze informacje o ebooku

Czyli jak nie oszaleć w drodze po środki pomocowe z UE.


Ile dostanie Twoja firma z 90 mld euro, które otrzyma Polska z kasy UE w latach 2007-2013?

Ile dostanie Twoja firma z 90 mld euro, które otrzyma Polska z kasy UE w latach 2007-2013?


Odpowiedź na to pytanie zależy w ogromnym stopniu od Ciebie. Jeśli podejdziesz na poważnie do pozyskiwania środków unijnych, Twoja firma może dostać potężny zastrzyk finansowy.

Musisz się jednak wiele nauczyć zanim zaczniesz pisać naprawdę skuteczne wnioski i otrzymywać silne wsparcie finansowe dla swoich projektów.

Anna Szymańska, która zajmuje się pozyskiwaniem środków unijnych od 1992 roku, a w okresie 2004-2006 pozyskała ze środków unijnych ponad 100 mln złotych (! ! ! ), nabyła już tyle wiedzy i doświadczenia, że mogłaby napisać o tym książkę...

I właśnie to zrobiła!

Wreszcie jest dostępny przewodnik, który pokazuje Ci, co jest najważniejsze w pisaniu skutecznych planów i wniosków o dofinansowanie w okresie budżetowania 2007-2013. Przekazuje on wiedzę o groźnie brzmiących zagadnieniach z humorem i polotem, a uroku dodają mu również rysunki - takie, jak ten poniżej.

"Jeśli jesteś zaradny, inteligentny, chcesz rozwijać swoją firmę lubswoją „małą ojczyznę” – to jest to książka dla Ciebie..."


Jest takie powiedzenie „umiesz liczyć – licz na siebie”. Fundusze niesą po to, by pomagać nieudacznikom, niedoukom, leniom, cwaniakom, kombinatorom, tym, co mają wyłącznie tzw. „plecy”. Sądla zaradnych, odważnych, zdeterminowanych, poszukującychwiedzy, mądrych optymistów. - pisze w swoim ebooku Anna Szymańska.

Ile milionów złotych pozyska dzięki temu przewodnikowi Twoja firma?

Anna Szymańska poprosiła mnie o recenzję swojej nowej książki. Byłem w przeddzień urlopu. Wziąłem więc lekturę ze sobą. Książka mnie wciągnęła, mimo że funduszami zajmuję się zawodowo.

Okazało się, że wiele mogłem sobie przypomnieć, wiele nauczyć się. Jest to wspaniała lektura – zarówno dla tych, którzy są znawcami tematu i potrzebują głównie repetytorium, jak i tych, którzy dopiero początkują w funduszach.

Dla fachowców jest to jedna z pierwszych pozycji na rynku na temat nowego okresu programowania 2007-13. Przedstawione jest prawie wszystko, z czego będzie można już wkrótce korzystać.

A. Szymańska słusznie zauważa i podkreśla szereg zagrożeń. Wśród nich wymienia, że pisząc swoja książkę pięć miesięcy przed początkiem pierwszej dla Polski siedmiolatki w Unii nadal nie znamy jeszcze szczegółów poszczególnych działań. Tym bardziej nie są znane procedury, systemy oceny wniosków, bez których przyzwoity doradca nie zgodzi się tworzyć dla swojego klienta projektu, pisać biznes planu (lub odpowiednio studium wykonalności), wypełniać wniosku, czy kompletować dokumentację. Bo niby na podstawie czego? Przygotowanie dużego projektu i aplikacji to często pół roku, albo rok pracy. A pierwszy stycznia tuż, tuż.

Pisząc o zagrożeniach Autorka wspomina również, że w związku ze zbliżającymi się wyborami boi się wymiany kadr w samorządach na niekoniecznie bardziej kompetentne. Oby w tym miejscu nie miała racji...

Początkujący w funduszach powinni koniecznie zapoznać się z ta pozycją. Materia dopłat unijnych wymaga zrozumienia prawa, znajomości procesów gospodarczych oraz umiejętności poruszania się w tych obszarach. Większość książek pisana jest dla fachowców, zakłada określoną wiedzę uprzednią przed sięgnięciem po lekturę. Annie Szymańskiej udało się napisać w sposób stosunkowo lekki o sprawach bardzo poważnych. Pamiętajmy, że otrzymamy około 90 miliardów euro na siedem lat. Jest to około 360 miliardów złotych. Tymczasem nasz polski roczny budżet to niewiele ponad 200 miliardów złotych. Zatem jest to dla nas wielka szansa i zagrożenie zarazem. Niewykorzystanie tych środków to zaprzepaszczenie historycznej szansy rozwojowej. Im więcej osób zrozumie, jaka jest wewnętrzna mechanika, zasady rządzące funduszami, tym lepiej.

Autorka nie ogranicza się jedynie do funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Pisze również o Funduszu Spójności, Norweskim Mechanizmie Finansowym i Mechanizmie Finansowym Europejskiego Obszaru Gospodarczego i inicjatywach wspólnotowych.

Podoba mi się również, że Autorka często odwołuje się do obecnej perspektywy (dla Polski jest to okres 2004-06, dla krajów piętnastki są to lata 2000-06), aby ułatwić czytelnikowi zrozumienie zachodzących procesów. Z lektury dowiadujemy się na przykład, co było dotychczas Inicjatywą a stało się Osią, co ułatwia zrozumienie, co to było, jest i będzie Leader.

Wydzielenie niektórych tematów w postaci rozdziałów może być mylącym ułatwieniem. Nie sądzę, aby osoba początkująca, szukająca jedynie np. środków dla rolników po przeczytaniu rozdziału „Chłop potęgą jest...”, czy też zainteresowany rybołówstwem - rozdziału „Ryby mają głos” – miała dobry ogląd zagadnienia. W celu ułatwienia nam lektury Anna Szymańska nie zaczyna klasycznie od EWWiS i traktatu rzymskiego z 1957 roku, lecz przechodzi od razu do współczesności. Słowniczek trudnych wyrazów coraz to znajduje się w tekście – czasami w miejscach z lekka nie oczekiwanych. Dalekie jest to od formy pracy naukowej, lecz dokładnie o to A. Szymańskiej chodziło. W ten sposób nie mamy w ręku encyklopedii, czy słownika, lecz strawną lekturę. Aby w pełni skorzystać z wiedzy przekazywanej przez Autorkę, należy pozycję po prostu przeczytać „od dechy do dechy” i dopiero później wrócić do zagadnień bezpośrednio interesujących czytelnika.

Mnie ta książka sprawiła przyjemność. Tego i Wam życzę.

Jan Wierzbicki jest absolwentem SGPiS (Wydział Handlu Zagranicznego) oraz Uniwersytetu Londyńskiego (Queen Mary College, Economics Department). Ukończył również Podyplomowe Studium Administrowania Funduszami Unijnymi na SGH, gdzie obecnie prowadzi zajęcia w tym zakresie. Wieloletni praktyk gospodarczy. Od czterech lat zajmuje się doradztwem – głównie w zakresie pozyskiwania funduszy strukturalnych przez przedsiębiorców.

10 powodów, dla których powinieneś zainwestować w ebooka „Fundusze unijne i europejskie”:


Dowiesz się, jakimi funduszami pomocowymi będziemy dysponować w latach 2007-2013.

Dowiesz się, czy i jakie masz szanse na uzyskanie dofinansowania własnych projektów.

Dowiesz się, co to jest: konwergencja, kwantyfikacja, wskaźniki, matryca logiczna, itd.

Dowiesz się, jak się w tym poruszać.

Dowiesz się, krok po kroku, jak się przygotować do absorpcji.

Dowiesz się, wokół czego „kręcą się” fundusze pomocowe.

Dowiesz się, jak uniknąć nieuczciwych „pomocników” w sporządzaniu aplikacji.

Dowiesz się, jakie będą programy operacyjne w latach 2007-2013 i po co one są.

Dowiesz się, co to jest wniosek, studium wykonalności, biznes plan itd..

Dowiesz się, co to są polityki horyzontalne i jak je rozumieć.

Uwaga: Jest to pierwsze na rynku, całościowe (335 stron ), omówienie nowego okresu finansowania 2007 - 2013. Zawiera wiele informacji praktycznych, możliwych do zastosowania przez osoby, firmy, jednostki samorządu terytorialnego. I to jest najwiekszy walor książki - przedstawienie "nowych" funduszy i niektórych metod ich pozyskiwania, stałych dla wszystkich chętnych.

Recenzja

"Wszyscy stoimy przed wielką szansą, która może się nie powtórzyć. Polska otrzyma od roku 2007 pomoc, która zmieni nasz kraj, naszą gminę, styl życia. Ci, którzy tej szansy nie wykorzystają zostaną zepchnięci na peryferie życia gospodarczego. Chodzi szczególnie o samorządy, na których ciąży szczególna odpowiedzialność za losy swoich mieszkańców. Nie wykorzystując tego niezwykłego skoku cywilizacyjnego skazują swoich mieszkańców na marginalizację i stagnację. Brak przemyślanej polityki rozwojowej to jeden z grzechów głównych naszych samorządów. Ważne jest, aby wykorzystać fundusze unijne, ale jeszcze ważniejsze, aby zrobić to w sposób przemyślany. To właśnie stara nam się przekazać Pani Anna Szymańska w swojej nowej książce.

Język jest wielką siłą przekazu Anny Szymańskiej. Choć traktuje o rzeczach trudnych, skomplikowanych, to jego finezja, lekkość daje czytelnikowi poczucie całkowitego odprężenia i relaksu. Książka cieszy i wywołuje uśmiech. Pozyskiwanie funduszy to jednak bardzo ciężkie i odpowiedzialne zadanie. To pierwsza taka książka o okresie programowania 2007-13 na rynku polskim!

Wielkim sukcesem jest oddać książkę przeznaczoną zarówno dla czytelnika, który nie miał styczności z funduszami UE, jak i czytelnika, który od dawna tą tematyką się zajmuje. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego konsultanta funduszy europejskich niezależnie od jego doświadczenia. Siłą dobrego konsultanta jest korzystać z rad innych, słuchać, analizować, wzbogacać swój własny warsztat. Jedną z osób, od której wręcz trzeba się uczyć jest Anna Szymańska.

Wieloletnia współpraca z Panią Anną Szymańską jest podstawą sukcesu naszej firmy. Jest wsparciem, skarbnicą wiedzy i pomysłów. Bezkompromisowa, bezpośrednia, Anna Szymańska daje nam wiedzę i doświadczenie, które są bezcenne w naszej codziennej pracy. Dzisiaj wszyscy mogą skorzystać z rad i wiedzy jednego z najlepszych konsultantów funduszy europejskich w Polsce. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto zajmuje się funduszami europejskimi.

Dziękujemy Ci Aniu za Twoje codzienne wsparcie, wiedzę, doświadczenie.

Polecamy jednocześnie książkę wszystkim, którym nie straszna ciężka praca, nauka, wszystkim, którzy chcą doskonalić swój warsztat i uczyć."

Przemysław Bajor Prezes Firmy BAJOR CONSULTING Łódź

Chcesz wiedzieć więcej o autorce, która pozyskała ze środków unijnych ponad 100 mln złotych?


Aby już do końca przekonać się, dlaczego warto zaufać Annie Szymańskiej, która w okresie 2004-2006 pozyskała ze środków unijnych ponad 100 mln złotych, zobacz jej notkę autobiograficzną, projekty, do których pisała wnioski, referencje, certyfikaty i zdjęcia.A teraz, kiedy jesteś już gotowy do zainwestowania w ebooka, który może okazać się najlepszą inwestycją w historii Twojej firmy, skorzystaj z prostego formularza poniżej, by już za chwilę cieszyć się dostępem do tej bezcennej wiedzy:
Więcej informacji
Cena: 37.00 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Rozwój Twojej firmy

Czas pracy w przykładach (36.60zł)
Upadłość nie jest klęską (24.97zł)
Hipnotyczny telemarketing (37.25zł)
Potrafię korzystać z internetu prowadząc własną firmę (0.00zł)
Jak zrobić karierę w MLM i uniknąć pułapek? (22.62zł)
Moja firma (19.97zł)
Marketing alternatywny (29.95zł)
Umowa zlecenie i o dzieło (19.97zł)
Pracownik niepełnoetatowy (30.50zł)
Skuteczne poszukiwanie klientów (19.97zł)
Analiza FMEA procesu (37.00zł)
Umysł sprzedawcy (29.95zł)
Urlop wypoczynkowy pracownika (54.90zł)
Rada pracowników w firmie (47.58zł)
Zostań Supersprzedawcą (21.70zł)
Idealny pracownik (29.95zł)
Dokumentacja pracownicza (30.50zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej