e-mail sitemap strona główna
Kategoria: Informatyka


Od zera do ECeDeeLa - część 1

Marek Smyczek i Marcin Kaim
Cena: 19.97 zł
stron: 165

obszerniejsze informacje o ebooku

Podstawy technik informatycznych. Od zera do ECeDeeLa - część 1 (Podstawy technik informatycznych).


W jaki sposób opanować skutecznie podstawy technik informatycznych i przygotować się do egzaminu ECDL?

ECDL - European Computer Driving Licence jest certyfikatem poświadczającym umiejętności osoby legitymującej się takim certyfikatem, odnośnie użytkowania komputera w życiu codziennym. W dosłownym tłumaczeniu na język polski ECDL oznacza Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy i przez długi okres nazwa ta była stosowana na terenie naszego kraju. Ze względu na tę mylącą nazwę, która często w pierwszym momencie kojarzyła się z licencją na prowadzenie samochodów na terenie Europy, postanowiono zmienić dotychczasową nazwę i wprowadzić nową, niekojarzącą się z poprzednią. Dziś certyfikat ECDL u nas w kraju nazywany jest Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych.

Obecnie certyfikat ten jest uważany za standard posiadanych kompetencji w dziedzinie obsługi i użytkowania komputerów nie tylko w Europie ECDL ale nawet świata ICDL – International Computer Driving Licence.

Wdrożeniem ECDL’a na terenie Polski zajmuje się PTI – Polskie Towarzystwo Informatyczne. Przygotowane zostały odpowiednie dokumenty i procedury. Powstało polskie biuro ECDL, którego zadaniem jest koordynacja prac, obsługa informacyjna oraz nadzór nad rzetelnością przeprowadzania egzaminów. Chcąc ubiegać się o zdobycie ECDL, należy zdać siedem egzaminów z następujących zagadnień:

Podstawy technik informatycznych (egzamin teoretyczny)Użytkowanie komputerów (egzamin praktyczny)Przetwarzanie tekstów (egzamin praktyczny)Arkusze kalkulacyjne (egzamin praktyczny)Bazy danych (egzamin praktyczny)Grafika menedżerska i prezentacyjna (egzamin praktyczny)Usługi w sieciach informatycznych (egzamin teoretyczno-praktyczny)

Adresaci ECDL to najczęściej osoby chcące dopasować swoje umiejętności do współczesnych wymagań rynku pracy, a także osoby, które pragną zdobyć certyfikat honorowany na terenie całej Europy, a nawet w świecie. Do tych osób w pierwszej kolejności należą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, ponieważ obecnie często potrzebne są wysokie kwalifikacje do zdobycia pierwszej pracy. Dlatego też chętnie podnoszą swoje umiejętności i podchodzą do poszczególnych egzaminów. Pracodawca zaś nie musi osobiście sprawdzać kompetencji kandydata poszukującego pracy z zakresu obsługi komputera.

Egzaminy sprawdzają podstawowe umiejętności, potrzebne zarówno w pracy zawodowej jak i coraz częściej w życiu codziennym każdego obywatela Europy.

Certyfikat Umiejętności Komputerowych zwiększa możliwości znalezienia zatrudnienia dla szerokich grup społeczeństwa, a w szczególności dla osób:

szukających po raz pierwszy pracy, a więc wkraczających na rynek pracy;powracających do pracy po dłuższej przerwie (np. kobiety po urlopie macierzyńskim);poszukujących pracy, którzy szybciej ją znajdą posiadając odpowiednie umiejętności wykorzystania komputerów;poszukujących (lub podejmujących) pracy w innych krajach europejskich.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych
jest jednolity w całej Europie i służy:



przygotowaniu obywateli Europy do życia w Społeczeństwie Globalnej Informacji;podniesieniu poziomu umiejętności wykorzystania mikrokomputerów w pracy zawodowej i życiu codziennym;wprowadzeniu i ujednoliceniu bazowego poziomu kwalifikacji, niezależnego od kierunku i poziomu wykształcenia pracowników;opracowaniu modelu edukacji w zakresie użytkowania mikrokomputerów;umożliwieniu przemieszczania się pracowników pomiędzy krajami w ramach Wspólnoty Europejskiej.


Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Informatyka

Sekrety języka C# (c-sharp) (29.95zł)
Delphi - 31 przydatnych programów (31.00zł)
Programuję w Delphi i C++ Builder - cz.2 (29.98zł)
OpenOffice Math (0.00zł)
Visual Basic 2005 Express i MySQL (19.97zł)
C++ dla początkujących (12.70zł)
Od zera do ECeDeeLa - część 2 (19.97zł)
Programuję w Delphi i C++ Builder (29.98zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej