e-mail sitemap strona główna
Kategoria: Rodzina i dzieci


Inteligencja Twojego Dziecka!

Jolanta Gajda
Cena: 19.97 zł
stron: 105

obszerniejsze informacje o ebooku

Przekonaj się, jak prostymi metodami możesz wspierać rozwój umysłu Twojego dziecka.


Posyłając malucha do szkoły, wiele rodziców zastanawia się, jak ich dziecko da sobie radę w klasie, jakim będzie uczniem. Czy jest wystarczająco inteligentne? Czy poradzi sobie z nowymi wyzwaniami?

I co ważniejsze:

Czy edukacja szkolna zapewni dziecku sukces w dorosłym życiu?

Tak naprawdę powodzenie Twojego dziecka zarówno w szkole, jak i potem w życiu dorosłym zależy od tego, jak Ty, jako rodzic wykorzystasz pierwsze 6-10 lat życia Twojego dziecka. A szkoła? Spójrz, co o szkole powiedział George Bernard Shaw:

„Nie ma na świecie nic tak potwornego, stworzonego z myślą o niewinnych ludziach, jak szkoła. Przede wszystkim jest to więzienie. Ale pod pewnymi względami jest nawet bardziej okrutne. W więzieniu bowiem mogą się znęcać nad twoim ciałem, ale nie torturują twojego mózgu.” 

Nie licz więc na to, że szkoła zadba o rozwinięcie wyjątkowych uzdolnień Twojego dziecka i o pełen rozkwit jego umysłu. Wytłumaczę Ci to obrazowo.

Wyobraź sobie taką bajkową szkołę, do której przychodzą różne figury geometryczne – koła, trójkąty, romby, kwadraty, pięciokąty, także figury zupełnie nieregularne, nigdzie nieopisane, każda w innym kolorze. Wszystkie wyjątkowe i niepowtarzalne. I co robi owa szkoła? Bierze nożyczki i bezlitośnie przycina wszystkie figury do wytyczonego kształtu. Ciach z prawej, ciach z lewej, jeszcze z góry i z dołu – i z koła robi się szablonowy kwadracik...

I tak równiutko przycina wszystkie figury. Te, co pierwotnie były kwadratami, miały trochę szczęścia, ale jeśli z wymiarem coś nie pasowało, to i one zostały „przystrzyżone”. Mało tego, wszystkie kwadraciki o identycznych wymiarach trzeba jeszcze pomalować tym samym kolorem... I w ten sposób wyjątkowość każdej z figur została gdzieś zatracona...

Nie powierzaj szkole rozwijania umysłu Twojego dziecka. To, jak będzie sobie radziło w klasie, jak będzie umiało spożytkować wtłaczaną tam wiedzę, a przede wszystkim jak będzie umiało wykorzystać swoje własne wrodzone talenty i uzdolnienia i czy w ogóle będzie ich świadome – to zależy głównie od Ciebie. 

A wystarczy tak niewiele... Stawiać dziecku właściwe pytania, odpowiednio reagować na jego ciekawość, stosować proste ćwiczenia i zabawy, wykorzystywać zwykłe rutynowe czynności dnia codziennego do edukacji kilkulatka. Nawet tak prozaiczna czynność jak obieranie przez Ciebie ziemniaków może być dla Twojego dziecka bardzo kształcąca :)

Chcesz wiedzieć więcej? Sięgnij więc po drugą część poradnika „ABC Mądrego Rodzica – Inteligencja Twojego dziecka”. Dowiesz się z niej:
  • czym jest inteligencja językowa i jakie działania podjąć, by ją rozwijać u swojego malucha
  • dlaczego nie taki diabeł straszny, czyli jak rozwiniesz u dziecka inteligencję logiczno-matematyczną
  • jakie ćwiczenia i zabawy stosować, by rozwinąć inteligencję wizualno-przestrzenną, naukową i emocjonalną
  • na czym polega kreatywność i jak wspierać twórcze myślenie u swojego dziecka


A na deser – poznasz 26 sposobów na to, jak rozwijać wszystkie wymienione tu rodzaje inteligencji dziecka w trakcie przygotowywania obiadu, a dokładniej – w trakcie obierania ziemniaków. Niemożliwe? A jednak :)

Przeczytawszy tego ebooka, przekonasz się, że aktywne wspieranie rozwoju umysłu Twojego dziecka nie jest ani czasochłonne, ani kosztowne.

Pamiętaj:

„Wszystkie dzieci mogą mieć lepsze wyniki, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że dorośli je lepiej zrozumieją i pomogą im w osiągnięciu powodzenia.”Mel Levine


A Ty? Czy chcesz pomóc swojemu dziecku w osiągnięciu powodzenia? Nie zwlekaj więc i zakup drugą część ebooka „ABC Mądrego Rodzica – Inteligencja Twojego dziecka” już teraz.

Oto, co mówi autorka ebooka, twórca serwisu dla rodziców www.superkid.pl :

Wiele z dzieci idzie przez życie, będąc zupełnie nieświadome talentów i uzdolnień, z jakimi się urodziły. Dlaczego? Bo nikt nie zadał sobie trudu, żeby je odkryć... A można temu przecież zapobiec, podchodząc do spraw rodzicielstwa odpowiedzialnie i mądrze.

Dowiesz się, jak olbrzymi wpływ masz na rozwój umysłu swojego dziecka i jak zapewnić mu najlepsze warunki, by odkryć jego prawdziwy potencjał, jeśli kupisz w pakiecie również I część ebooka.


Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Rodzina i dzieci

Oswoić atopowe zapalenie skóry (19.97zł)
Chłopiec czy dziewczynka (29.95zł)
Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety (14.75zł)
Naturalne planowanie rodziny (14.97zł)
ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii (19.97zł)
Inteligencja Twojego dziecka (24.97zł)
ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu (19.97zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej