e-mail sitemap strona główna


Dodatki do wynagrodzeń

Marek Rotkiewicz
Cena: 17.70 zł
stron: 31

obszerniejsze informacje o ebooku

Czy dostajesz taką pensję, jaka Ci się należy? Sprawdź, ile jest warta Twoja praca!


Sprawdź, czy dostajesz wszystkie dodatki, na które zasługujesz i idź na rozmowę z przełożonym!

Stan prawny na dzień 1.02.2007 r.

Poza podstawowym wynagrodzeniem (pensją zasadniczą) pracownikom przysługują różnego rodzaju dodatki pieniężne. Obowiązek ich wypłaty może wynikać z wystąpienia w danym miesiącu określonych zdarzeń (w tym przypadku świadczenia te nie mają charakteru regularnego), bądź z istnienia pewnych sytuacji trwałych (określony staż pracy, zajmowanie pewnych stanowisk). W tej drugiej sytuacji dodatki wypłacane są za każdy miesiąc w stałej wysokości.

Z eBooka dowiesz się:
  • które grupy pracowników nie mają prawa do dodatku za nadgodziny,
  • którzy pracownicy nie mogą pracować w porze nocnej,
  • komu przysługują dodatki wyrównawcze,
  • jaki dodatek przysługuje za każdą godzinę pracy wykonywanej w warunkach szkodliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia przy każdym z czterech stopni szkodliwości lub uciążliwości,
  • czym się różni premia od nagrody.

Pracujesz w tym samym zakładzie od dłuższego czasu i nie dostałeś podwyżki? Podwyżka przysługuje nie tylko za awans – również za staż pracy, do którego wlicza się także urlop wychowawczy.

Obecnie trudno jest przetrwać z jednej pensji. Wiele osób dorabia sobie po godzinach dodatkowymi zajęciami. Ty też o tym myślałeś? Może nie potrzebujesz szukać drugiego źródła dochodu.

Sprawdź, czy dostajesz wszystkie dodatki, na które zasługujesz i idź na rozmowę z przełożonym!


Badania wykazują, że polscy pracownicy nie znają swoich praw, a co za tym idzie, nie potrafią rozmawiać o nich z pracodawcą. Łatwiej jest z góry założyć złą wolę przełożonego i zgadzać się tylko na to, co on nam zaoferuje. Nie każdy szef to wampir żywiący się Twoją krwią. Często wystarczy jedna rozmowa w celu zlikwidowania pomyłki lub przeoczenia księgowości, ale musisz wiedzieć, o czym mówisz.

Dzięki analizie przykładów będziesz umiał obliczyć m.in.:
  • dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych,
  • dodatek za pracę w porze nocnej,
  • dodatek wyrównawczy.

Chyba nie ma w naszym kraju osoby, która nigdy nie pracowała w nadgodzinach. W zależności od różnych czynników (omówionych w eBooku) są one płatne 50%, 60% lub 100%. Przeczytaj, która stawka Ci się należy.

EBook zawiera wiele konkretnych przykładów – sytuacji rzeczywistych, z którymi możesz się spotkać oraz dokładnie opisane sposoby ich rozwiązania. Nierzadko przykłady dotyczą skomplikowanych sytuacji, ale autor wyjaśnia je w przystępny sposób, operując konkretnymi kwotami.

W jaki sposób należy wypłacić pracownikowi nadgodziny za sobotę (nie ma możliwości udzielenia dodatkowego dnia wolnego, pracownik choruje). Pracownik zatrudniony jest na 6/8 a pracował w wolny dzień 8 godzin. Czy pracownikowi należy zapłacić 6 godzin z dodatkiem 100% i 2 normalnego wynagrodzenia czy 8 godzin z dodatkiem 100%?

Prowadzę księgowość w małej szkole. Niektórzy nauczyciele dojeżdżają do pracy z sąsiednich miejscowości, często są to spore odległości. Czy możemy im przyznać dodatek za pracę w uciążliwych warunkach? Czy można ich wesprzeć w jakiś inny sposób?

Pan Tomasz przepracował w nocy 41 godzin w styczniu 2006 r., miesięcznie zarabia 1500 zł. W jakiej wysokości dodatek za nocki mu przysługuje?

Autor naszego eBooka precyzyjnie określa komu, za co i w jakiej wysokości należą się dodatki do wynagrodzenia. Na podstawie tych danych będziesz mógł samodzielnie je wyliczyć bez ryzyka błędu. Źle wyliczony, nawet nieświadomie, może wzbudzić w pracowniku poczucie skrzywdzenia i oszukania go, co z pewnością wpłynie na obniżenie wydajności jego pracy.

O autorze Marek Rotkiewicz – prawnik specjalizujący się w prawie pracy. Autor kilku książek i ponad 600 artykułów z tego zakresu. Opublikował m.in. Jak obniżyć koszty zatrudnienia w firmie (Wydawnictwo Biblioteczka Pracownicza, 2005 r.), Urlopy wypoczynkowe w różnych systemach czasu pracy (Wydawnictwo ODDK, 2005 r.), Jak znaleźć pracę w Unii Europejskiej (Wydawnictwo ODDK, 2005 r.).


Więcej informacji
Cena: 17.70 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Praca i zatrudnienie

Nawiązanie stosunku pracy (36.60zł)
Urlop wypoczynkowy (11.59zł)
Wzory pism pracownika kierowane do pracodawcy (30.50zł)
Praca za granicą (19.97zł)
Tylko Ty decydujesz o swojej finansowej przyszłości (0.00zł)
Godziny nadliczbowe (18.30zł)
Daj się dobrze zatrudnić (24.97zł)
Zwolnienia z przyczyn niedotyczacych pracownika (14.77zł)
Emigracja do Szkocji (19.97zł)
Praca, praca, praca. Czyli jak znaleźć oferty pracy? (19.97zł)
365 dni do sukcesu (21.70zł)
Sekrety skutecznych negocjacji (39.97zł)
Awans zawodowy nauczyciela (19.97zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej