e-mail sitemap strona główna


Angielskie słówka

Paweł Sygnowski
Cena: 19.97 zł
stron: 118

obszerniejsze informacje o ebooku

Jak zapamiętać 200 angielskich słów, zwrotów i wyrażeń w 100 minut?


Jezyk angielski jest łatwy. Angielski to jeden z najważniejszych języków świata. Wykorzystaj techniki pamieciowe do nauki słówek i wyrażeń. Poznaj jezyk angielski.

Dlaczego nauka angielskiego sprawia Ci tyle kłopotów?


Nauką angielskiego zajmuję się w praktyce już wiele lat, począwszy od czasów szkolnych, a skończywszy na teraźniejszości.

Obserwując swoje postępy, a raczej ich brak, na tle osiąganych postępów przez rówieśników, mogłem stwierdzić, że wcale nie byłem taki najgorszy. Jednakże - po w sumie 7 latach nauki j. angielskiego - w dalszym ciągu nie mogłem pochwalić się jego znajomością i ogromne trudności sprawiało mi prowadzenie rozmowy w tym języku.

Wielokrotnie nachodziło mnie to pytanie: dlaczego tak właśnie jest? Znalezienie odpowiedzi zajęło mi wiele czasu, po którym doszłem do wniosku, że skoro efekty są nie takie, jakie być powinny, to znaczy, że cały system, czy też sposób nauczania języka obcego w szkole, jest zły - nic nie warty. (Już czuję na sobie te piorunujące spojrzenia nauczycieli :-)

Jak wygląda nauczanie angielskiego w szkole?


Przypatrzmy się przez chwilę, jak wygląda ten sposób nauczania. Przede wszystkim koncentracja na lekcji danego języka obcego w szkole, jest skierowana głównie w stronę poprawności gramatycznej. Typowa lekcja sprowadza się do odsłuchania, a następnie przeczytania na głos określonego tekstu w danym języku. Póżniej - ma miejsce omówienie tego tekstu pod względem zastosowanego słownictwa oraz konstrukcji gramatycznych. Po tym - pozostaje już tylko i wyłącznie przerabianie ćwiczeń mających za cel utrwalić nowe słownictwo i całą gramatykę. I to wszystko.

Jeśli to miałoby być skuteczne, to dlaczego po 7 latach takiej nauki w dalszym ciągu uciekałem na widok żywego i mówiącego [pół biedy, jeśli do kogoś innego] Anglika?

Czy szkoła językowa jest właściwym rozwiązaniem?


W międzyczasie wydawało mi się, że znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Skoro nie mogę nauczyć się języka w szkole, to zapiszę się na kurs do szkoły językowej i będzie po sprawie. Z przerażeniem stwierdziłem, że lekcje w szkole językowej nie odbiegają w jakiś zasadniczy sposób od tego, do czego zostałem przyzwyczajony w swojej szkole. Po prostu, jest inna forma tego samego, co oferują szkoły państwowe, z tą zasadnicza różnicą, że w szkole językowej zajęcia prowadzi przeważnie obcokrajowiec dla którego nauczany język, jest językiem ojczystym. Dzięki temu uczniowie uzyskują dostęp do realnej, żywej i naturalnej wymowy danego języka. To, jest oczywiście wielki plus.

Mimo tego i tak efekty nauczania w szkole językowej mnie nie zadowalały, a sądząc po obserwacjach i rozmowach z innymi uczestnikami kursu - wcale nie jestem w tym jakimś wyjątkiem.

Dlaczego tylko niektórzy nie mają problemów z językiem angielskim?


Zapewne zauważyłeś, że nieważne, czy w szkole państwowej, czy językowej, były osoby, które używały języka angielskiego bardzo sprawnie i o których można było powiedzieć, że znają ten język. Co ciekawsze te osoby nie korzystały z innych materiałów, niż te do których ja posiadałem dostęp. To zrodziło we mnie przekonanie, że coś naprawdę nie jest tak.

Ponadto, spotykałem, czy słyszałem o tzw. poliglotach, czyli ludziach ze znajomością kilku języków obcych. Z tego wniosek, że tych wszystkich obcych języków [nie tylko angielskiego] można się nauczyć - trzeba tylko wiedzieć jak.

No właśnie: JAK?


Więcej informacji
Cena: 19.97 zł

zamów
Powiadom znajomego

Pozostałe z kategorii: Nauka języków obcych

Business English dla każdego (24.97zł)
SuperMemo 98 Skuteczna nauka angielskiego (0.00zł)
Pułapki i ciekawostki języka niemieckiego (14.97zł)
Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim (14.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne (9.97zł)
Okresy warunkowe są proste! (19.97zł)
Matura ustna z języka angielskiego (19.97zł)
Strona bierna jest prosta! (19.97zł)
Angielskie przyimki (prepositions) (9.97zł)
Niemieckie słówka (9.97zł)
Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki (15.90zł)
Mowa zależna jest prosta! (19.97zł)
Angielskie czasy (19.97zł)
Język angielski (19.97zł)
Angielskie zwroty (14.97zł)
Hiszpańskie słówka (19.97zł)
Włoskie słówka (9.97zł)
Szybka nauka języków obcych (29.90zł)

Promocja wydawnictwa Helion.pl

30% taniej


Promocja wydawnictwa Onepress.pl

20% taniej